Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kisisel Paranoya
IMG]http://img442.imageshack.us/img442/9828/bilgisayar.jpg[/IMG]

Kişisel Güvenliğe bir çok insan dikkat eder,daha doğrusu etmeye çalışır.Bir laf vardır.Zorla güzellik olmaz diye.Zorla güvenlik olmuyor.Gerçekten dikkat istiyor.Ama ne kadar dikkat ederseniz edin bir yerlerden birileri sizin verilerinizi,bilgilerinizi çalabilir.Gezdiğiniz sitelerden,indirdiğiniz programlardan her yerden gelebilir bu tehditler.Mail kutunuzdan,facebooktan,msn den ordan burdan şurdan.Yerel ağınızdan,arkadaşınızın flash diskinden,sizin flash diskinizden...

Kişisel güvenlik dikkat ister:
İnternetten indirdiğiniz antivirus programından bile virus
çıkar.Deepfreze indirirsiniz ona da virus koymuşlardır.Hatta windowsunuz orjinal değilse windowsunuzun içinde bir yerlerde bile virus olabilir.Orjinal sitelerinden indirmeye çalışın.

Güvenliği sağlamak:
Benim kişisel tercihim format attıktan sonra gerekli programları
yükleyip deepfreeze kullanmak.Buna artı olarak bir firewall,anivirus,spybot and destroy gibi programları da kurup pcnizin güvenliğini artırabilirsiniz.Ben sadece deepfreeze kullanıyorum.Performans kaybı yaşamamak için.Deepfreeze +Firewall da güzel bir çözüm olabilir.Yani pcnizde çalıştıracağınız bir program dışarıyla bağlantı kurmaya çalıştığında firewall devreye gireyecektir.Kontrol sizde.

Şimdi pc nizde Microsoft office ve adobe pdf varsa kaldırın direk.Yerine Open office ve benzer pdf readerlar kullanabilirsiniz.Bu sayede internetten bulaşacak viruslerin bir kısmını önlemiş olursunuz.Browser olarak ie kullanıyorsanız vazgeçin.Mozilla kullanın.Mozillada sitelere girdiğinizde java applet uyarı veren ve sizin pc nize virus indirmek isteyen bir takıp şeyler olabilir.Büyük siteler dışında bu uyarıları onaylamayınız.Her eklentiyi indirip mozzilaya kurmayın.

Son olarak arada sırada deepfreeze durdurup güncelleştirmeleri alınız.Özelliklede windows güncelleştirmelerini kaçırmayınız.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Kisisel Bilgisayar Guvenligi SuskuN 0 332 31.03.11, 08:28:54
Last Post: SuskuN

Users browsing this thread: 1 Guest(s)