Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet Explorer 9
#1
Özellikleri

Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik

Internet Explorer 9'un yeni grafik özellikleri ve iyileştirilen performansı derinlikli ve zengin deneyimler için zemin hazırlar. Donanım ivmeli metin, görüntü ve grafik, web sitelerinizin bilgisayarınızda yüklü programlara benzer bir performans göstereceği anlamına gelir. Yüksek tanımlı görüntüler akıcı, grafikler net ve kısa yanıt süreli, renkler gerçek ve web siteleri hiç olmadığı kadar etkileşimli olur. Yeni Chakra JavaScript altyapısı gibi alt sistem geliştirmeleriyle, web siteleri ve uygulamalar daha hızlı yüklenir ve yanıt süreleri daha kısa olur. Internet Explorer 9'u Windows 7'nin sunduğu güçlü grafik özellikleriyle birleştirin ve Windows'da bugüne kadar karşılaştığınız en iyi web deneyimini yaşayın. O

Daha hızlı yüklenir, daha hızlı başlar

Internet Explorer 9'un kısa ve düzenli yüklemesi önceki sürümlerden daha hızlı tamamlanır. Sizden daha az karar vermeniz istenir, sayfaların yüklenmesi daha kısa sürer ve güncelleştirmeleri ayrıca yüklemeniz gerekmez. Bir kez yüklenince, göz atmaya başlamak için hazırsınız demektir.

Yeni tarayıcı çerçevesi tüm web sitelerinin parlamasını sağlar.

En sık kullandığınız öğeler temel alınarak tasarlandığından, Internet Explorer 9'daki gezinme denetimleri basitleştirilmiştir. Geri düğmesi daha büyüktür, adres çubuğuyla arama kutusu yeni adres çubuğunda bir araya getirilmiştir ve Internet Explorer'ın önceki sürümlerinden çeşitli menüler tek bir menüde birleştirilmiştir. Sonuç? Yalnızca bugün Internet'te göz atma deneyiminiz açısından önem taşıyan öğeleri görürsünüz.

Basitleştirildiği gibi iyileştirilmiş de olan kullanıcı arabirimi siteleri öne çıkarır. Web sitelerinin özellikleri tarayıcının her yanına yansıtıldığından, ziyaret ettiğiniz her siteye daha derinlemesine girmeniz sağlanır.Internet Explorer 9, size Windows'da en iyi web deneyimini sağlamak için Windows 7 çalıştıran bilgisayarlarla sorunsuz tümleştirilir.
Yaslama
[ATTACH=CONFIG]9542[/ATTACH]

Yaslama resmi Yaslama özelliği aynı anda iki web sitesini görüntülemeyi kolaylaştırır

İster farklı web sitelerindeki restoranların menülerini karşılaştırın, ister e-postayla uğraşırken bir video izleyin, isterseniz bir yolculuğun güzergahını okurken haritaya bakıyor olun, bir görevi yerine getirmek için çoğunlukla birden çok web sayfasına veya pencereye bakmanız gerekir.

Yaslama, ekranınızda aynı anda iki siteyi veya sayfayı görüntülemenin hızlı ve eğlenceli bir yoludur. Sitelerin yan yana gösterilmesi için her birini ekranınızın karşıt kenarlarına sürüklemeniz yeterlidir. Pencereyi yerine yaslarken sitelerin içeriği sürekli olarak işlendiğinden ve video kareleri olduğu gibi kaldığından, akıcı bir deneyim sağlanır. Ayrıca, sekmeleri mi yoksa pencereleri mi kullanacağınızı düşünerek zaman harcamanız gerekmeden bir kerede daha fazla içerik görüntüleyebilirsiniz.

Atlama Listeleri

[ATTACH=CONFIG]9543[/ATTACH]


Internet Explorer'ı açmak zorunda kalmadan sık kullandığınız web sitelerine ulaşmanın hızlı ve kolay bir yolu olan Atlama Listeleri, sizi doğrudan her gün kullandığınız web sitelerine götürür.

Internet Explorer 9 Atlama Listesi'ni açmak için, görev çubuğunda Internet Explorer simgesini sağ tıklatın. Sık ziyaret ettiğiniz siteleri göreceksiniz. Burada InPrivate Gözatma'yı başlatmak, yeni sekme açmak ve pencereyi kapatmak için de hızlı erişim olanağı sağlanır. Görev çubuğuna sabitlediğiniz her web sitesinin de bir Atlama Listesi vardır. Her birinde nelerin görüntülendiği web sitesine bağlı olarak değişir, ancak hepsinde InPrivate Gözatma, site açma, sitenin sabitlemesini kaldırma ve pencere kapatma seçenekleri bulunur.
Küçük resim önizleme denetimleri

Görev çubuğuna sabitlenmiş olan bazı web sitelerinin görev çubuğundan erişilebilen denetimleri vardır. Görev çubuğuna sabitlenmiş bir web sitesi simgesinin üzerine gelin; küçük resim önizlemesinin altında söz konusu web sitesinin küçük resim önizleme denetimlerini göreceksiniz.
Simge yer paylaşımları

Sabitlenen bazı sitelerin ayrıca, web sitesi hakkında bilgi sağlayan simge yer paylaşımları da vardır. Örneğin yeni iletilerin sayısı görev çubuğundaki simgede gösterilir. Bu şekilde web sitesine gitmenize gerek kalmadan siteyle ilgili bilgileriniz güncel kalır.

Tek Kutu

[ATTACH=CONFIG]9544[/ATTACH]Hem bir web sitesine gitmek hem de arama başlatmak istediğinizde, Internet Explorer 9'da tek bir konumu kullanırsınız: Tek Kutu.
Sörf yapma ve arama yapma—hepsi aynı yerde

Tek Kutu'yla, web'de sörf veya arama yapmak çocuk oyuncağıdır. Web adresini yazmaya başlayın; Otomatik Tamamlama web sitelerinize hızla ulaşmanıza yardımcı olmak için ne aradığınızı tahmin eder. Arama işlevselliği Tek Kutu ile tümleştirildiğinden web adresinin tamamını anımsamak zorunda da değilsiniz; “haber” veya “müzik” gibi bildik terimleri yazdığınızda sevdiğiniz sitelere anında ulaşabilirsiniz.

Web'de bir şey bulmaya mı çalışıyorsunuz? Tek Kutu'dan arama yapmak, aradıklarınızı bulmak için size hızlı bir yol sağlar. Kullandığınız arama sağlayıcılarına bağlı olarak, sözcükleri yazdığınızda açılan listede arama önerileri, arama sonuçları (görsel arama sonuçlarıyla birlikte) ve başlık eşleşmeleri veya diğer ilgili öneriler gösterilir. Daha fazla sözcük yazmak zorunda kalmadan aramayı çalıştırmak için önerilerden birini tıklatın. Ayrıca, doğrudan açılır listenin en altında arama sağlayıcıları ekleyebilir veya kullanmak istediğiniz sağlayıcıyı değiştirebilirsiniz.
Gizliliğiniz

Tek Kutu'ya girdiğiniz bilgilerin gizliliği, Internet Explorer'ın vaatlerinin önemli bir parçasıdır. Arama sağlayıcılarıyla bilgi paylaşılıp paylaşılmayacağı ve hangi bilgilerin paylaşılacağı sizin denetiminizdedir. Adres çubuğu açılan listesinden, arama önerilerini açabilir veya kapatabilirsiniz. Arama önerilerini açmayı seçerseniz, yazdığınız metin yazmayı bitirip Enter tuşuna basmanızdan sonra değil, siz yazarken arama sağlayıcısına gönderilir.

Sabitlenmiş Siteler

[ATTACH=CONFIG]9545[/ATTACH]

Sabitlenmiş Siteler özelliğiyle, sık kullandığınız sitelere önce Internet Explorer'ı açmak zorunda kalmadan doğrudan Windows görev çubuğundan ulaşabilirsiniz.

Sitenin sabitlenmesi birkaç saniye sürer: Tek Kutu içindeki web adresinin solundaki simgeyi, web sitesinin sekmesini veya Yeni Sekme sayfasında web sitesinin işaretini tıklatın ve görev çubuğuna sürükleyin. Hepsi bu kadar. Site sabitlendiğinde, Internet Explorer'dan ayrı olarak kendi küçük resmiyle gösterilir. Artık tek bir tıklatmayla sık kullandığınız web sitesine ulaşırsınız.

Görev çubuğuna sabitlediğiniz her web sitesinin de bir Atlama Listesi vardır. Bazılarının ayrıca, küçük resim önizlemesinin altında görebileceğiniz, bir videoyu oynatma veya duraklatma gibi küçük resim önizleme denetimleri vardır. Sabitlediğiniz bazı sitelerin, sitenin durumuyla ilgili, gelen kutunuzdaki yeni iletilerin sayısı gibi bilgiler sağlayan simge yer paylaşımları vardır.

Siteyi sabitlediğinizde, deneyimin merkezinde tarayıcı değil site bulunur. Sabitlenmiş bir site görev çubuğundan başlatıldığında, tarayıcı çerçevesi ve gezinti denetimleri sitenin simgesi ve birincil rengiyle tümleştirilir; bu şekilde görüntülediğiniz siteye uyarlanmış bir deneyim sağlanır.

Ayrıca sabitlediğiniz her site için ek giriş sayfası sekmeleri ekleyebilirsiniz. Böylece sabitlenmiş bir siteyi açtığınızda bir seferde birçok web sayfasını ya da web sitesini açabilirsiniz. Sabitlenmiş bir siteye ek olarak birden fazla giriş sayfası sekmesi eklemek için, giriş sayfası sekmesi olarak eklemek istediğiniz web sayfasına veya web sitesine gidin, Geri düğmesinin solunda bulunan sabitlenmiş web sitesinin simgesini sağ tıklatın ve Giriş sayfası olarak ekle'yi tıklatın.

SmartScreen Filtre

[ATTACH=CONFIG]9546[/ATTACH]

Internet Explorer 9, artan web ve sosyal mühendislik tehditlerinden korunmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Bankanızdan geliyor gibi görünen bir e-postada bağlantı, sosyal ağ sitelerinden gelen sahte bildirimler, popüler içerik için arama sonuçları veya kötü amaçlı reklamlar gibi bir çok yöntem sayabiliriz — birileri mutlaka dener. SmartScreen Filtresi ile, bu tür saldırılardan birine hedef olursanız daha iyi korunduğunuzu bilerek daha güvenli göz atabilirsiniz.

SmartScreen Filtresi, bir dizi gelişmiş araçla bu tehditlerle mücadele etmeye yardımcı olur:

*

Kimlik avından koruma—kullanıcı adları, parolalar ve fatura verileri gibi kişisel bilgileri almayı amaçlayan ve sahte web sitelerinden gelen tehditleri elemeye yöneliktir.
*

Uygulama Saygınlığı—iyi bilinen dosyalara yönelik tüm gereksiz uyarıları kaldırmak ve çok tehlikeli yüklemelere yönelik ciddi uyarıları göstermek içindir.
*

Kötü amaçlı yazılımlardan koruma—zarar verebilecek yazılımların bilgisayarınıza sızmasını önlemeye yardımcı olur.

Kötü amaçlı bir web sitesi algılanırsa, Internet Explorer 9 uygun olduğunda sitenin tamamını engeller. Ayrıca, meşru web sitelerinde barındırılan kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı uygulamalarına "engelleme işlemi" de uygulayabilir ve sitenin kalan bölümünü etkilemeden kötü amaçlı sayfaları engeller.

Smartscreen Filtresi ayrıca, yüklenen kötü amaçlı dosyalardan korunmanızı sağlamak için Yükleme Yöneticisi ile de çalışır. Yüklenen tehlikeli olabilecek dosyalar hemen engellenir. Yükleme Yöneticisi daha sonra daha tehlikeli olan programları belirler, böylece yüklenen dosyayı silme, çalıştırma veya kaydetme konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz.

SmartScreen Filtresi'ni açmanızı öneririz. İstediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Ayrıca, kötü amaçlı olduğundan şüphelenilen siteleri raporlayarak web'in herkes için daha iyi bir ortam olmasına yardımcı olabilirsiniz.

[URL="http://windows.microsoft.com/tr-tr/internet-explorer/products/ie-9/home"]
Internet Explorer 9 BURDAN İNDİREBİLİRSİNİZ
[/URL]
Reply
#2
Ben iş yerinde Explorer 9'u kullanıyorum Windows 7'yi kullanan herkese tavsiye ederim...
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Internet Explorer 11 hatalarla geldi! Yasin Arslan 0 657 22.10.13, 17:00:11
Last Post: Yasin Arslan
  Internet Explorer 11 geliştirici ön izlemesi yayınlandı! Yasin Arslan 0 506 26.07.13, 15:38:24
Last Post: Yasin Arslan
  İnternet Explorer 3D grafikle geliyor! Yasin Arslan 0 685 23.05.13, 16:55:45
Last Post: Yasin Arslan
  Internet Explorer 11'de WebGL özelliği gelecek! Yasin Arslan 0 555 03.04.13, 16:24:45
Last Post: Yasin Arslan
  Internet Explorer 11 dair bilgiler sızdı! antalya 0 609 26.02.13, 02:52:40
Last Post: antalyaUsers browsing this thread: 1 Guest(s)