Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geliyoo.com Hizmetinizde - Zirve.fr
#1
Geliyoo.com Hizmetinizde

Geliyoo.com SSL Güvenliği ve Amacı Geliyoo.com SSL güvenliği ile kullanıcılarına hizmet vermeye başlamıştır. Geliyoo.com Arama Motoru’nun asıl kuruluş amaçlarından biri de SSL güvenliği ile kullanıcılarına daha güvenli bir arama ortamı sağlamaktır. SSL güvenliği sayesinde Geliyoo.com, kullanıcılarının bilgisayarlarında bulunan ya da bulaşabilecek her türlü «Keylogger»lardan zarar görmesine engel olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Keylogger kullanıcıların klavye aracılığı ile yazmış olduğu herşeyi kaydeden ve bu kayıtları veya bilgileri çalmak isteyen kişilere gönderen programlardır. Bilgilerinizi çalan kişiler, istedikleri zaman keylogger kayıtlarına ulaşıp kullanıcıların her tür bilgisini görebilirler. Bu program sayesinde kullanıcılar e-mail şifrelerine, kredi kartı numaralarına, özel e-maillerine ve oldukça önem arzeden yazışmalarına başka kişilerce kolayca ulaşması riski ile karşı karşıya kalır. Geliyoo.com olarak yapmış olduğumuz ilk incelemelerde bilinen Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorlarının eksikliklerini ele aldık, bunların en başında SSL güvenliği geliyordu.

Kullanıcılarının aradıkları her türlü bilgiyi SSL güvenliği olmaması nedeniyle kayıtta tutan keylogger adı verdiğimiz program sisteminin farklı bir versiyonu ile karşılaştık. Online internet ortamındaki siteler aracılığı ile sistemlere kolayca yerleşen bu keyloggerlar, arama motorlarında aramış olduguğunuz her bilgiyi okuyarak internet sitelerinin tag adı verilen türkçe adı etiket olarak bilinen veri bankalarına yerleştiriyor. Dolayısı ile siz adınızı ve soyadınızı arama motorları vasıtası ile aradığınızda keyloggerlar devreye giriyor ve bilgilerinizi çogunlukla porno içerikli siteler olmakla beraber sitelerin etiket bölümlerine yerleştiriyorlar. Arama Motorları, sitelerde yeni olan her bilgiyi indeklediği için bu isim ve soyisimlerde herhangi bir sakınca görmeyerek listesine dahil ediyor. Önce sizi madur edicek güvensiz ortamı sağlamış oluyor, daha sonrasında ise bu güvensiz ortamda sizlere ait olan bigileri kendi sistemi içerisinde yayınlıyor. Elbetteki bunu bilerek ve isteyerek yapmıyorlar. Bu algoritma bu şekilde düzenlendiği için ona emredileni uyguluyor. Bu konu ile alakalı özellikle son zamanlarda çok fazla e-mail alıyoruz. Bahsettiğimiz konu ile alakalı gelen bu şikayetlerin büyük bir çoğunluğu mağdur bayan kullanıcılardan geliyor.

Peki Geliyoo.com da farklı olan nedir? Geliyoo.com SSL güvenliği sayesinde bilgisayarınızda yapılan aramalar, ne keyloggerlar tarafından ne de başka bir program aracılığı ile okunamaz. Sistemleriniz ve bilgileriniz SSL ile koruma altına alınır. Bu sayede bu ve buna benzer herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Google, Yahoo ve Bing gibi dünyaca ünlü arama motorlarına göre çok genç ve hala gelişim aşamasında olan Geliyoo.com’u, gelen feedbackler sayesinde daha ileri seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Bu konuda herkesten bize olan desteğini gerek feedbackler ile gerekse Geliyoo.com’u kullanarak göstermesini istiyoruz. Geliyoo.com gelişmeye, kendi altyapısını oluşturmaya devam ediyor, bu zorlu yolda başarılı olacağımıza inanıyoruz.

Buray Savaş ANIL / MULHOUSE

Zirve.fr (5 Mart 2011)
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Geliyoo haberlerini nereden bulabilirim? ranchmi 0 2,983 22.09.13, 18:26:05
Last Post: ranchmi
  Geliyoo Yeni Hizmetlerini Yayına Açıyor iyanla 1 1,088 23.08.13, 01:53:33
Last Post: Hakan Atabas
  Türk arama motoru Geliyoo! Yasin Arslan 5 1,231 21.08.13, 17:44:23
Last Post: Fatih Arslan
  CafeFinans'ın Haberi: Viz Geliyoo Açıldı! Yasin Arslan 0 698 13.11.12, 21:00:11
Last Post: Yasin Arslan
  Google'a Türk Rakip: Geliyoo.com M_Salih08 3 1,154 20.05.12, 19:46:21
Last Post: Hakan AtabasUsers browsing this thread: 1 Guest(s)