Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dmoz Google'in gozbebegi.
Evet degerli dostlar, bu gun sizlere oyle bir konudan bahsedecegim ki herseyin nedeni kafanizda canlanicak. Bu konu bu isi bilmeyen arkadaslarimiz icin. Bilen arkadaslarimiz zaten biliyoruz gibi gereksiz yazilar yazmasin lutfen.

Dmoz Google Yahoo ve Bing gibi arama motorlarinin sistemlerinde bulunan dizin etkisini duzenleyen web sitesidir. Dunyada bir cok ornegi bulunan Dmoz benzeri Directory siteleri bulunmaktadir. Bu siteler icerisinde tabiki Pr degeri 6-7-8 lere ulasan sitelerde vardir. Bu sitelerin en buyuk onemi ise PR degerlerine sahip olmalaridir. Bu sahip olunan Pr degerleri sayesinde Eklenen herhangi bir sitenin bir anda liste basina yerlesmesine neden olabilir.

Ornegin Yeni bir site actiniz ve Kelimeniz de E Ticaret Sitesi bu kelimede liste basi olmak icin neye ihtiyaciniz var, ciddi bir alt yapiya ve coklu backlink lere. Eger ki Backlinkleriniz iyi Seo nuz saglam ise Google da ilk sayfada olmaniz kacinilmazdir. Size su kadarini soyleyebilirim. Seo da bulunan teknikler aslinda cok basit, lakin bilmeyen insanlar icinbu oldukca zordur, basit dedigime bakmayin aslinda, bize gore basit ama size gore zor, bilinen teknikleri uyguluyoruz, ingilizce sitelerde arastirmalar yapiyoruz, zamanimizin cogu yenilikler ve arama motorlarindaki degisiklikleri saniye saniye takip etmeyle geciyor, bu yuzden de genel anlamda calismalarda basarili oluyoruz, cunku arama motorunun ne istedigini biliyoruz. Ruz Ruz diyorum cunku bana da ait seo firmam var Fransa da hizmet veriyorum. Dunyanin heryerinde musterim var, degerli dostlar ve arkadaslarimda. Inaniyorum ki yillardir bu ise emek ve gonul vermis insanlar vardir.

Ben her isin dogru sekilde yapilmasindan yana olan bir insanim. Eger imkanin yoksa iyice arastir, arastirma seni gelistiricektir. Dogru seyleri arastirdiginda gerekli kaynaklari edinebilirsin. Kazandigin parayi daha iyi olmak icin yatirima cevir ve bu yatirimlar sana gelecegini planlama imkani saglasin. Su anda Fransada 284 adet kaliteleri hic te kucumsenmiycek dereede olan Serverlarim var. Hem musterilerime ait olan hemde kendi sitelerim icin bulunan. 18 Yillik gecmisim orda yatiyor. Birikimlerin sorunu diyelim. Bir server tek basina hic bir sey ifade etmez lakin iyi bir yerde korunuyor ve guvenli ellerde ise bu cok sey ifade eder.

Simdi sitelerimizi Dmoz a ekleyelim mi eklemeyelim mi diyenler olabilir. Elbetteki ekleyin, ama kabul ederler mi bu tartisilir. Eger ki editor tanidiginiz var ise o zaman olabilir. Yanliz Ben dmoz da editorum diyen herkese de inanmatin. Size resmi bir sekilde kanit sunmadikca! Referanslar ve referanslar ile yapilacak olan gorusmeler kanit olarak gorune bilir. Ornegin bir site verildi bunu ben ekledim dediler, ve sisinkini de eklemek isin belli bir para istediler, site sahibini sitedeki telefondan arayin; eger ki site guvenli ve gercekci gelmediyse, bu isi sahtekarlik haline getirmis bir insan oldugunu dusunduruyorsa size o zaman bir kac tane daha referans isteyin.

Yani sahtekarlara gecit vermeyin, size ya guvenmiyosan yaptirmiycaksin kardesim gibi laflar ediyorsa. Sagol kardes allah razi olsun diyceksiniz. Neden mi, cunku guvenilir insan karari size birakir, sizi zan altinda birakmaz. Ticaret ahlaki bunu gerektirir. Karari musteri verir pismanolucaksada olmiycaksada.

Lutfen sahtekarliklara kanmayin. Ve her zaman soylediklerimi unutmayin, mutlaka Faturanizi isteyin ve Faturanizi kontrol ettirin. Yarin obur gun size hizmet vermis olan bu kisi ortadan kaybolursa o parayi sigortanizdan yada diger kuruluslardan alabilme hukmunuz olsun. Dunyada bir cok sey var bilinmeyen ama cok sey ogrenilicek artik.

Saygilarimla.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Siteniz DMOZ’da 4 kat daha hızlı listelensin post 0 653 10.04.11, 09:41:39
Last Post: post
  DMOZ'a site eklerken dikkat edilecek hususlar post 0 390 10.04.11, 09:37:35
  Dmoz Editörü Olmak İçin İpuçları post 0 388 10.04.11, 09:37:07
  DMOZ nedir, nasıl kullanılır, nelere dikkat edilmeli ? post 0 339 10.04.11, 09:36:36

Users browsing this thread: 1 Guest(s)