Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Birbirimizi sevmeyi nasil basarabiliriz?
Bismillahirrahmanirrahim,isimize Allah'in adi ile, fakat iki sifatini da
Birbirimizi sevmeyi nasil basarabiliriz? anarak Bismillahirrahmanirrahim diyerek baslariz Cok yeni bir mealde (Salih Akdemir) bu cumlecik Turkce'ye alisilmistan biraz farkli, fakat daha uygun
bir bicimde soyle cevrilmis: "Cok seven, cok musfik olan Allah'in adiyla" Her isimize bu dua cumlecigi ile baslamamiz demektir ki, Allahim, sen cok sevensin cok sefkatlisin, bu sifatlarini benden esirgeme, beni koru, beni basarili kil! Fakat daha onemlisi bu dua bize, bizim de Allah'in yarattiklarina boyle sevgi ve sefkatle davranmamizi ihtar eder Bu bir İslam mesajidir ve Muslumanlarin bu mesaji unutmamalari icin, besmele slogan haline getirilmistir Bir ilkogretim ogretmenini hanimin, artik ortaogretim ogrencisi olan kizini ve oglunu her sabah okula gonderirken optugunu ve soyle soyledigini izlemistim: "Sakin Allah'ini unutma emi oglum! Sakin Allah'ini unutma emi kizim!" Onlar da
annelerini opuyorlar ve "Unutmayiz anne" diyorlardi Bu hanim Turkiye'de ogretmen okulunda yetismis, sonra Almanya'ya isci olarak gitmis modern bir insan Cocuklarimi ben bu cok kulturlu ortamda Allah sevgisi ile buyuttum, diye anlatmisti

Hz Peygamberin ogretisi sudur:

"Sizler inanmadikca cennete giremezsiniz; Birbirinizi sevmedikce inanmis olmazsiniz"

Birbirimizi sevmeyi nasil basarabiliriz?

Sevgi, eger nasil sevilecegi ogretilmisse, sefkate ve merhamete donuserek hic sona ermeyecek bir sureklilik kazanabilir, fakat ogretilmemisse, tutku veya bencillik seviyesinde, basa cikilamaz duygular halinde de kalabilir ve bitebilir

Sevgi, icgudu olarak dogustandir ama onunla nasil basa cikilacagi ogretimi gerektirir

Ogretimimiz annelerin kucaginda basliyor, Onlara cok is dusuyor

Allah'a emanet olunuz
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Kuran'da dua nasil anlatiliyor? KoLiK 0 386 24.04.11, 04:42:06
Last Post: KoLiK
  Kuran Köleliğe Nasil Bakar KoLiK 0 373 24.04.11, 01:25:32
Last Post: KoLiK

Users browsing this thread: 1 Guest(s)