Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aile Boyu Katliam
#1
Adana’da konfeksiyon işçisi 24 yaşındaki Halil Kılıç, eniştesi 30 yaşındaki Ferdi Taşkıran, kız kardeşleri 22 yaşındaki Fatma Taşkıran ve 15 yaşındaki Hülya Kılıç ile annesi 46 yaşındaki Behiye Kesik’i tabancayla öldürdü. Katliama Ferdi Taşkıran’ın, hamile eşine yardıma gelen baldızıyla ilişki kurmasının neden olduğu iddia edildi.

İSTANBUL’da yaşayan Ferdi Taşkıran, şu an 5 aylık olan çocuklarına hamile kalan eşi Fatma Taşkıran’a yardım etmesi için, 15 yaşındaki baldızı Hülya Kılıç’ı evlerine çağırdı. Hülya Kılıç, bu amaçla, doğumdan birkaç ay önce İstanbul’a gitti. Ancak iddiaya göre, Ferdi Taşkıran ile baldızı arasında yakınlaşma oldu. İlişkiye de giren Ferdi Taşkıran ile Hülya Kılıç, bunu yakınlarından gizledi. Doğumun ardından Hülya Kılıç, yaklaşık 2 hafta önce ablası ve eniştesiyle Adana’ya döndü. Ancak Ferdi Taşkıran ve Hülya Kılıç, 10 gün önce birlikte ortadan kaybolunca, aralarındaki bu ilişki ortaya çıktı.
Şanlıurfalı aile damatları, Ferdi Taşkıran’ın bu yaptığına öfkelendi. Aynı evde yaşayan Halil Kılıç da, eniştesine kin besledi.
Polis gitti, katil geldi
Her yerde aranan enişteyle baldıza telefonla ulaşan yakınları, ailenin barışmak istediğini belirtti. Bunun üzerine Taşkıran, telefonla İstanbul’daki babası Zafer Taşkıran’ı da arayıp, kayınvalidesine gidip konuşacağını söyledi. Ancak Zafer Taşkıran, polisi arayarak, “Oğlumun hayatından endişe ediyorum” dedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü de hemen Adana Emniyet Müdürlüğü’ne durumu bildirdi.
Kayınvalide Behiye Kesik’in Ulubatlı Hasan Mahallesi 3005 sokaktaki evine önceki gece saat 24.00’te gelen polis, olağandışı bir durumla karşılaşmayınca ayrıldı.
Polislerin gitmesinden kısa bir süre sonra, Ferdi Taşkıran ve Hülya Kılıç eve geldi. Hemen arkalarından da kayınbirader Halil Kılıç, katliamın gerçekleştiği eve girdi. Gergin bir ortamda yapılan tartışma kavgaya dönüştü ve Halil Kılıç, ruhsatsız tabancasıyla eniştesi, her iki kız kardeşi ve annesini öldürdükten sonra kaçtı. Peş peşe yankılanan silah sesine rağmen, polise ihbarda bulunulmadığı için, katliam, dün sabah saat 06.00 sıralarında, öldürülen Ferdi Taşkıran’ın İstanbul’daki kardeşi Emrah Taşkıran’ın, “Abimden haber alamıyorum” diyerek polisi aramasıyla ortaya çıktı.
4 ceset, 10 boş kovan
İhbar üzerine Eve giden polis, salonda 4 kişinin cesediyle karşılaştı, Taşkıran çiftinin 5 aylık kızları Zeynep Aysel’i beşikte ağlarken buldu. Polis evde 9 mm. çapında 10 boş kovan saydı. Hastanede sağlık kontrolünden Zeynep Aysel bebek, Çocuk Şubesi’ne teslim edildi. Şanlıurfa veya İstanbul’a kaçma ihtimali olan şüpheli Halil Kılıç’e arayan polis, soruşturmayı sürdürüyor.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Yaşam Boyu Başarı Ödülü Türk'e Verildi Faruk Arslan 0 308 11.10.13, 16:22:42
Last Post: Faruk Arslan
  Aile Hekimleri Nöbet Tutacak Faruk Arslan 0 259 22.08.13, 13:37:19
Last Post: Faruk Arslan
  ''Katliam'' Uluslararası Medya'da ''Çatışma'' Olarak Geçti Faruk Arslan 0 245 27.07.13, 17:22:58
Last Post: Faruk Arslan
  Ak Parti Ve CHP'nin Katliam Tepkisi Faruk Arslan 0 179 27.07.13, 17:18:27
Last Post: Faruk Arslan
  Aile Hekimleri Nöbete Karşı Çıktı Faruk Arslan 0 300 25.07.13, 20:38:01
Last Post: Faruk ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)