Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
magazin haberleri yedinci bölüm
Kurtlar Vadisi'nde Ersoy'u Bekleyen Sürpriz
Ersoy, Hapisten Nasıl Çıkacak? Çıktığında Onu Bekleyen Büyük Sürpriz Ne Olacak?

Solukları kesecek yeni bölümü ile "Kurtlar Vadisi Pusu" bu akşam atv'de. Haşim Ağa'nın oğlunu kaçıran Ersoy ne yapacak? Baba Memduh, Polat ve Haşim Ağa'nın yanına eli boş gidince ne olacak?

[Image: kurtlar-vadisi-39-nde-ersoy-39-u-bekleye...7633_b.jpg]

Haşim Ağa ve Baba Memduh arasındaki kan davasını bitirmeye çalışan Polat Alemdar, Ersoy'un Haşim Ağa'nın oğlunu kaçırması üzerine nasıl bir yol izleyecek? Haşim Ağa'yı ikna etmeyi başarabilecek mi?

Oğlu gelene kadar Memduh Ağa'yı alıkoyan Haşim Ağa, ona ne yapacak? Polat Alemdar, Ersoy'u yakalamak ve Haşim Ağa'nın oğlunu kurtarmak için nasıl bir plan yapacak? Ersoy, hapisten nasıl çıkacak? Çıktığında onu bekleyen büyük sürpriz ne olacak? Cevaplar bu akşam "Kurtlar Vadisi Pusu"da... (TelevizyonGazetesi.com) .

:asik::asik::asik::asik::asik::asik::asik::asik::asik::asik::asik::asik::asik::asik:

Bodrum'da güneşlenen bir ünlüye 'Zilli'yi yazdım
ZEYNEP GÜLER CEYLAN GÜNAYDIN
Kıpır kıpır, sempatik, güler yüzlü... Sanki o şarkılarında söylediği acıların hiçbirini çekmiyor. Daha ilk tanıştığınız anda 40 yıldır tanıyormuşsunuz gibi bir hisse kapılıyorsunuz... Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki Özgün'den.. Geçtiğimiz ay, yeni albümü 'Biz Ayrıldık'ı çıkaran Özgün'le müziğini ve bu yeni çalışmasını konuşmak için biraraya geldik. 13 şarkının yer aldığı 'Biz Ayrıldık' isimli albümüne çok güvenen şarkıcı, bu çalışmanın piyasadaki birçok işten çok daha farklı olduğunu dile getirdi.

PİŞMAN DEĞİLİM!
Viyola hocanız okuldayken pop müzik yapmamanız konusunda öğütler vermiş, şimdi "Pop müzik yapmasaydım" dediğiniz oluyor mu?
Hayır, pop müzik yaptığım için hiç pişman değilim. Hatta yapmış olduğum işten, son derece mutluyum. Sadece şöyle bir üzüntüm var ki, klasik müziği biraz fazla ihmal ettiğimi düşünüyorum. Tabii biraz klasik müzikten kopma oldu. Halbuki, 'Ben ikisini birarada götürebilirim' diye düşünüyordum. Ama bu demek değil ki tamamen klasik müzikten koptum ve hayatımın geri kalan kısmında klasik müzikle ilgilenmeyeceğim. Ben içinde sevilen şarkılarımın ve senfoni orkestrasının da olduğu bir projede yer almak istiyorum.

İnternet sitenizde "Yaşam felsefem her zaman kendimi kendimle kıyaslamaktır. Eskisinden bir adım daha öne gittiğimde mutluyumdur" diye yazmışsınız. Rekabet duygusuna inanmıyor musunuz? Evet. Sonuçta çıkmış ve çıkabilecek olan herkes benim gerçekten rakibimdir. Ama bunlar beni daha iyi müzik yapmam için tetikler. Piyasaya iyi bir şarkı çıktığı zaman, elimdeki başka bir şarkıdan vazgeçebilirim. Fakat kendimi başka insanlarla kıyaslarken kendi yaptığım işleri örnek alırım. Mesela; biri bir şarkı yaptığında ve o tutarsa, benim de ona benzer şarkılar yapmam lazım gibi bir düşüncem yok! Piyasada bunun çok örneği vardır ve Türk Pop Müziği'nin ilerlememesinin sebebi de budur. Mesela; Sezen Aksu 'Çakkıdı' diye bir şarkı yapar. Etrafta kime gitseniz herkes onun gibi bir şarkı yapmak ister ama hiçbiri de 'Çakkıdı'nın yerini tutmaz. Bir şeyi ilk defa yaparsan kalıcı olabilirsin, bunu unutmamalı.

KURMACA OLDU
Albümdeki şarkılarınız arasında bazıları çok ilginç...
Mesela 'Hayret', 'Tuzak' ve 'Zilli' gibi üç tane, son derece farklı ve entresan sözlere sahip şarkılar da var. 'Zilli' ünlü bir kadına yazılmıştır. Hani yazları Bodrum'da görürüz, bazıları 24 saat güneşlenir. Sözler de şöyle zaten: Canı isterse Mars'a gidiyor/ Temmuzda bile kayak yapıyor/ Babadan zengin köşkte yaşıyor... Ben kurmaca şarkılar da yapıyorum. Ama temelde benim ve etrafımdaki insanların yaşamış olduğu hikayeler var.

Sezen şarkısı bana hayaldi
Albümde Sezen Aksu'nun da bir çalışması var. Aksu ile yollarınız nasıl kesişti?
Evet albümdeki 'Örümcek' isimli şarkı Sezen Aksu'ya ait. Herkes gibi ben de ona ait bir şarkı söylemeyi çok istiyordum. Özellikle de hiç söylenmemiş bir şarkı olmasını hayal ediyordum. Parçayı ilk duyduğumda sözlerinin vuruculuğu dikkatimi çekti. İskender (Paydaş) de çok kuvvetli bir şarkı olduğuna kanaat getirdi. Şarkıyı Sezen Hanım'a dinlettiğimizde bana "Bu parçayı seçtiğine çok sevindim. Çünkü kolay anlaşılabilir bir şarkı değil ama benim için çok özel" dedi.

Şarkılar yön veriyor!
Siz genellikle romantik şarkılarla tanınıyorsunuz. Kendinizi tekrar etme gibi bir kaygıya düşmüyor musunuz?
İlk albümle bu albümü üst üste dinlediğiniz zaman pek çok farklılık olduğunu görüyorsunuz. Ben bu farkı birazcık daha yavaş geçişlerle yaptığımı düşünüyorum. Ben artık biraz da pop-rock türüne dönüyorum. Ama dediğiniz doğru; aynı şeyi yaptığınız zaman dinleyenler; "Hep aynı şeyi yapıyor, kendisini tekrar ediyor" diye eleştiriyor. Farklı bir şey yaptığınız zaman da halkımız bunu kolay kolay benimseyemiyor. Ben sahnede ne söylemek istiyorsam, o tür şarkılar yazıyorum. Yani bana şarkılar yön veriyor.

[Image: a38b0157-855c-4e52-ba77-4048c6a2b342.jpg]

İbrahim Tatlıses'ten İyi Haber
Silahlı Saldırıda Başından Yaralanan İbrahim Tatlıses, Dün Uyandırıldı.

[Image: ibrahim-tatlises-39-ten-iyi-haber-2597627_o.jpg]

Tatlıses, doktorların “Nasılsın?” sorusuna, “İyiyim” diye yanıt verdi. Maslak Acıbadem Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde Tatlıses'in tedavisini sürdüren doktorlarından Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, şu bilgileri verdi:

“Solunum cihazından ayrıldı. Komutları alabiliyor. Sağ kol ve bacağını kaldırıyor, elimizi sıkıyor, konuşabiliyor. Bu önemli bir gelişme. Yoğun bakımda tedavisi bir süre daha devam edecek. Beyinle ilgili sorunlarda, işler iki ileri giderken bir geri gidebilir. Henüz hayati riski tamamen geçmiş değil. Sol kolundaki sorun devam ediyor.

Tehlike artık yüzde 10

İnşallah onu da toparlayacak. Bize geldiğinde ameliyatı yaptığımız saatlerde hayati tehlikesi yüzde 80'lerdeyken şimdi yüzde 10'larda diyebiliriz. Bizim genel planımız şu. İnşallah her şey iyi giderse hayati risk tamamen kalktığında yoğun bakımdan çıkması, yoğun bir fizyoterapiye burada başlanması, ondan sonra daha uzun vadede fizyoterapi alması. Son olarak da enfeksiyon bulguları gelişmediği takdirde, uzun vadede, karnına yerleştirilen kemiğin yerine konması. Bu da öngörü olarak birkaç ay sürer.” (TelevizyonGazetesi.com)

Yerli Diziler Ahlakımızı Bozuyor
Gençlerin Ortak Görüşü Dizilerin Ahlak Bozduğu Yönünde...

TRT Okul kanalında üniversite öğrencilerinin yer aldığı Demokrasi Platformu isimli tartışma programında Türk dizileri ele alındı.

Hem SMS, hem internet hem de stüdyodaki gençler arasında yapılan oylamalar sonucunda dizilerin ahlak bozduğu sonucu ortaya çıktı.

"Yerli diziler ahlakımızı bozuyor mu?" sorusuna Yüzde 60 Evet, yüzde 40 Hayır denildi.

Elde edilen bu sonuç ise hiç de sürpriz olmadı.

[Image: yerli-diziler-ahlakimizi-bozuyor-2597634_o.jpg]

Nuri Dizisi İçin Silikon Taktırdı
Oktay Kaynarca ve Meltem Cumbul ile Nuri Dizisinde Rol Alan Öykü Çelik'in Proje İçin Silikon Taktırdığı Ortaya Çıktı

[Image: nuri-dizisi-icin-silikon-taktirdi-2597623_o.jpg]

Dizi öncesi fazla kiloları için hızlı bir diyet programına giren Çelik, canlandırdığı Reyna karakterinde daha seksi görünmek için silikon operasyonu geçirdi. Göğüslerini iki beden büyüten Çelik, bir yandan diyete de devam ediyor. Çelik, fazla kiloları yüzünden daha önce 'Muhteşem Yüzyıl'daki Hürrem karakterini kaçırdığını anlatmıştı. Çelik'in kilo vermesi için sette çikolata ve benzeri tatlıları yemesi yasak... Daha önce 6 kilo veren Çelik, yeni kilosunu korumak için çaba sarf ediyor.

Tolgahan Sayışman Gönülleri Fethedecek
Lübnan'daki Türk Filmleri Festivali İçin Bu Ülkeye Giden Sayışman, Büyük İlgi Gösteriliyor.

[Image: tolgahan-sayisman-gonulleri-fethedecek-2597637_o.jpg]

'Lale Devri' dizisindeki başarılı performansıyla dikkat çeken Tolgahan Sayışman, 15-19 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen Türk Filmleri Festivali'ne katılmak içi bu sabah Lübnan'a gitti. Özellikle Lübnanlı genç kızların merakla bekledikleri Sayışman, Türk Filmleri Festivali kapsamında bu akşam gösterilecek 'Aşk Tutulması' isimli filmin galasına katıldıktan sonra TV programlarına da konuk olacak. Dizilerden tanıdıkları ve hayranı oldukları Oyuncular ile karşılaşmak için festival salonlarına koşan Lübnanlı genç kızlar, 'Aşk Tutulması' filminde başrol oynayan Sayışman'ın katılacağı galayı merakla bekliyor.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  magazin haberleri ikinci bölüm PEYOTE 0 671 16.03.11, 10:50:19
Last Post: PEYOTE
  magazin haberleri dördüncü bölüm PEYOTE 0 621 15.03.11, 14:23:23
  magazin haberleri beşinci bölüm PEYOTE 0 1,781 14.03.11, 03:00:38
  magazin haberleri altıncı bölüm PEYOTE 0 860 13.03.11, 05:46:08
  magazin haberleri üçüncü bölüm PEYOTE 0 1,125 12.03.11, 11:41:37