Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaddafi, Sarkozy İçin Teşhisi Koydu! 'Sarkozy Delidir'
#1
'Sarkozy Delidir'
Kaddafi, Sarkozy İçin Teşhisi Koydu!Libya lideri Albay Muammer Kaddafi, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy için ''Arkadaşım ama delidir'' ifadesini kullandı.

Kaddafi Alman televizyonu RTL'ye yaptığı açıklamada, ''O benim arkadaşım, ama sanırım biraz deli. Psişik bir hastalıktan mustarip. Bunu etrafındakiler söylüyor. İş arkadaşları psişik bir rahatsızlığı olduğunu söylüyorlar'' dedi.

Ülkesinde bir halk ayaklanmasıyla karşı karşıya kalan Kaddafi, bu 'hastalığın' Libya ajansı Jana'da sözü edilen 'büyük sırla' bir alakası olup olmadığını ise belirtmedi.

Fransa'dan kısa süre önce Libya halkının temsilcisi olarak isyancıların oluşturduğu Libya Milli Konseyi'nin tanındığı açıklaması gelmişti.

"KÜÇÜK BİR OLAY"

Ülkesindeki olaylardan, ''150-200 kişinin öldüğü bir küçük olay'' şeklinde söz eden Kaddafi, ayaklanmanın kırılacağını ve her şeyin normal hale geleceğini söyledi.

ABD ve Avrupalıların kendisine yönelik eleştirilerine ''Onları hayal kırıklığına uğratacak ne yaptım ben. Benim resmi makamım yok, dolayısıyla eleştirilemem. İngiltere Kraliçesi Elizabeth'i siyasetinden dolayı eleştirebiliyor muyuz'' diye sordu.

"BATIYI UNUTABİLİRİZ"
Kaddafi, ülkesinin gelecekte Batılı ülkelerle iş yapmayacağını da kaydetti ve ''Rusya, Hindistan ve Çin'de yatırım yapacağız. Batıyı unutabiliriz'' dedi, ancak Almanya'yı 'duyarlı davranışından dolayı' bunun dışında tuttu.

KADDAFİ REST ÇEKTİ "EL KAİDE'YLE İTTİFAK KURAR CİHAD İLAN EDERİZ"

İtalyan İl Giornale Gazetesi'ne demeç veren Libya Lideri Muammer Kaddafi, tüm dünyaya rest çekti: "El Kaide ile ittifak kurar, cihad ilan ederiz"

Uluslararası baskıya karşın isyancılara karşı sert mücadelesini sürdüren Muammer Kaddafi sert açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Avrupa liderlerine ateş püsküren Kaddafi, Libya'ya hava saldırısını savunan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy için "akıl sağlığı bozuk" ifadesini kullanarak, "Sanırım Bay Sarkozy'nin akıl sağlığı bozuk. Söylediklerini ancak bir deli söyleyebilir" yorumunu yaptı.

Bir zamanlar aralarından su sızmayan eski dostu İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi hakkında ise, "Berlusconi'nin tutumu karşısında şoke oldum. Kendimi ihanete uğramış hissettim. Artık hiç bir şekilde İtalya ve Berlusconi ile bağlantım yok. Hükümet değiştiğinde, İtalya ile yeniden diyalog kurmayı düşünebilirim " dedi.

YA KAÇARLAR YA TESLİM OLURLAR

Ordusunu Bengazi üzerine süren Kaddafi, "Usame Bin Ladin yandaşı teröristlerle uzlaşmak sözkonusu dahi olamaz. Onlar sadece saldırmayı ve öldürmeyi düşünüyorlar.Halkım onlardan korkuyor ve kendilerini özgür kılmamı istiyorlar" dedi. Kadafi,

"İsyancıların hiç bir umudu yok. Halihazırda savaşlarını kaybettiler. Sadece iki seçenekleri var. ya kaçarlar, ya da teslim olurlar" dedi.

SİLAHLARINI İNDİRİRLERSE AFFEDİLECEKLER

Direniş hareketi tarafından kurulan Ulusal Konsey'in liderliğini eski Adalet Bakanı Mustafa Abdülcelil'in yaptığının hatırlatılması üzerine ise Kaddafi, "Konseyin geçerliliği yok. El Kaide onları kullanıyor. Bazı askerler onlarla birlikteydi. Bize hiç bir alternatifleri olmadığını açıkladılar. Katılacaklar ya da boğazları kesilecekti." diyerek, muhalif güçlerin yanında yeralan askerlerin isteyerek değil tehdit ile saf değiştirdiklerini savundu. Kaddafi, sivil halkın dolandırıldığını iddia ederek isyancılarla ilgili,

"Silahlarını indirirlerse affedilecekler" dedi.

EL KAİDEYLE İTTİFAK TEHTİDİ

Muammer Kaddafi, "Sonunuzun Saddam Hüseyin'e benzemesinden korkmuyor musunuz?" şeklindeki soruyu, "Hayır. Bizim savaşımız El Kaide'ye karşı. Ama eğer batılı hükümetler bize, Irak'a yaptıkları gibi davranırsa, Libya teröre karşı uluslararası ittifaktan çekilir. El Kaide ile ittifaka gider, cihad ilan ederiz" diye konuştu. (Anadolu Ajansı)
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  TMSF Digitürk'e De El Koydu Faruk Arslan 0 450 24.05.13, 19:44:59
Last Post: Faruk Arslan
  Kaddafi'nin oğlu öldürüldü! @y. 2 397 30.08.11, 03:45:20
Last Post: Admin
  Kaddafi: ya Zafer ya Ölüm Admin 0 422 24.08.11, 10:08:45
Last Post: Admin
  Libya Lideri Muammer Kaddafi, Operasyonun Hukuksuz Olduğunu, Kaos Yaşanacağını Savund Hakan Atabas 0 566 20.03.11, 14:43:52
Last Post: Hakan AtabasUsers browsing this thread: 1 Guest(s)