Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erdoğan: CHP'de balık baştan kokmuş
#1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Oda TV baskını sonrası ortaya çıkan taciz ve komplo iddialarıyla ilgili olarak CHP'ye sert eleştiriler yöneltti.

Oda TV muhabiri İklim Bayraktar'ın "Size büyük balık getireceğim, bana teknik destek sağlayın." diyerek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yardım istediği yönündeki haberlere atıfta bulunan Erdoğan, "O, medyaya yansıyan konuşmalarda 'balık' ifadeleri geçiyor ya; CHP'de balık baştan kokmuş, tuz kokmuş, tuz bu hale gelmiş." dedi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Vizyon 2023'' konulu 3. Gençlik Sempozyumu'nda konuştu. Siyaset ve ahlak değerleri üzerinde duran Başbakan, şunları söyledi: "Siyasetin tek limanı ahlaktır. Siyaset, ahlaksızlığın sığınağı olamaz. Siyaset, ahlaksızlık üzerine yürütülemez. Ahlaksızlığa kılıf olarak örtülemez. Son dönemlerde siyasetin önünde olan kişilerin neler yaptıklarını görüyorsunuz. Kendi vicdanı, arkadaşları hatta rakipleri karşısında ahlakın en temel ilkelerinden yoksun olanlar, milletin önünde gidemez, millete öncülük, liderlik yapamazlar."

Başbakan Erdoğan, bu çerçevede 'aile' kavramına da vurgu yaptı. Ailenin, toplumun en kutsal değeri olduğunu kaydederken, aile yıkıldığında milletin de yıkılacağı uyarısında bulundu. Muhalefetin, iktidara yönelik gündeme getirdiği 'dinleniyoruz, izleniyoruz' iddialarına da yine CHP'de tepe isimlerin birbirleriyle ilgili 'kayıt yapma' tartışmaları üzerinden cevap verdi. "Kimin kimi izlediği, kimin kimi takip ettiği işte bugün tek tek ortaya dökülüyor." diyen Başbakan, Baykal'ın Kılıçdaroğlu'na sitemine atfen, "Şimdi de 'bunu bana haber vermesi, beni uyarması lazımdı' diyorlar. Birbirlerini nasıl takip ettikleri, nasıl izledikleri ortada." göndermesinde bulundu. Devamında, CHP'deki 'koltuk kavgası'na işaret etti. AK Parti'de böyle bir mücadelenin olmadığını savunarak, "Sayın Cumhurbaşkanı ile aramıza nifak tohumları ekmek isteyenler ne kadar gayret sarf ettiler. Ancak bunların hiçbirinin tutmadığını görünce sesleri, solukları kesildi. Makam, rütbe hırsı içinde değiliz. Biz millete hizmet için bu yola çıktık. Biz yol arkadaşlığı değil, kader arkadaşlığı yaptık. Biz birbirimizin ayağına, omzuna basarak değil, ilkeli siyasetle, ahlaklı siyasetle, birbirimizle omuz omuza vererek, gönül birliği yaparak bugünlere ulaştık." diye konuştu.

Erdoğan, CHP'de yaşananlardan yola çıkarak parti içine mesaj vermeyi de ihmal etmedi: "Muhalefetin ibretle izlenen üslup ve yöntemi, bizim nezdimizde kendisine sığınak bulamayacak. Gençleri tiksindirecek değil gençleri cezbedecek, gençlerin örnek alacağı bir siyaset benimsiyoruz. Yanlış yola tevessül eden kim olursa olsun bizim partimizde yer bulamaz, bulmamalı."

Üç dönem milletvekilliği yapanlar ara verecek

AK Parti lideri Erdoğan, milletvekili aday listesiyle ilgili ipuçları da verdi: "Üst üste başarısız sonuçlar almalarına rağmen, koltukları bırakmayanlara inat, biz tüzüğümüze koyduğumuz bir madde ile 3 dönem görev yapanların artık çekilmesi şartı getirdik. Aynı şekilde 5 dönem arka arkaya genel başkanlık görevini üstlenen bir genel başkan ara vermek durumundadır.''

İsrail'e 'Göktürk' tepkisi: Yıllar yılı siz bizi izlediniz

Başbakan Erdoğan, ilk olarak Zaman'ın gündeme getirdiği, 'İsrail'in Göktürk uydusu rahatsızlığı'na da değindi. 2013'te Göktürk uydusunu göndereceklerini kaydeden Erdoğan, İsrail'i kastederek, "Birileri rahatsız olmaya başladı. 'Artık Türkiye bizi oralardan izleyecek' diyorlar. Yıllar yılı, on yıllardır sizler bizi izliyorsunuz." tepkisini gösterdi.

Zaman Gazetesi
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Erdoğan İzmir'de Konuşuyor Faruk Arslan 0 413 30.10.13, 19:16:31
Last Post: Faruk Arslan
  Erdoğan Van'da Önemli Açıklamalarda Bulundu Faruk Arslan 0 326 27.10.13, 16:46:20
Last Post: Faruk Arslan
  Başbakan Erdoğan ''Kaçak Askerler Teslim Edilmeli'' Faruk Arslan 0 428 25.10.13, 15:03:05
Last Post: Faruk Arslan
  Erdoğan Kosava'da Açılış Yaptı Faruk Arslan 0 287 23.10.13, 16:02:40
Last Post: Faruk Arslan
  Erdoğan ''İçtüzük Değişikliğine Gerek Yok'' Faruk Arslan 0 284 23.10.13, 15:27:55
Last Post: Faruk ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)