Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Esrarengiz MİT'ciye Tutuklama Talebi.
#1
Gizemli MİT'çi adliyede
Ergenekon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan MİT'çi Kaşif Kozinoğlu adliyeye çıktı. Kozinoğlu'nun gelişi sırasında MİT görevlileri ile gazeteciler arasında adeta kovalamaca yaşandı

Seda KILIÇ / İSTANBUL
Afganistan'da olduğu için gözaltına alınamayan MİT mensubu Kaşif Kozinoğlu, dün adliyeye geldi. Kozinoğlu'nun gelişi sırasında MİT görevlileriyle gazeteciler arasında kovalamaca yaşandı. Gizemli MİT'çinin görüntülenmesini istemeyen MİT görevlileri önce bir aracı gazetecilerin beklediği kapıdan içeri soktu. Basın mensupları, Kozinoğlu'nun geldiğini düşünürken o başka bir araçla, mahkum kapısına yöneldi. Burada da kameraların olduğunu gören Kozinoğlu ve MİT görevlileri geri döndü, adliye yanındaki üniversiteye girmek istedi. Kovalamaca, Kozinoğlu'nun hakim ve savcıların kullandığı kapıdan adliyeye girmesiyle son buldu.

TUTUKLAMA İSTENDİ
Savcı Zekeriya Öz'e ifade veren Kozinoğlu, 'Ergenekon terör örgütü üyesi olmak ve devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etmek' suçlarından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Ergenekon'da 'kapalı' ifade
BİRİNCİ Ergenekon davasının 176. duruşması dün yapıldı. Duruşmaya emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İP lideri Doğu Perinçek ve Danıştay saldırganı Alparslan Aslan'ın da aralarında bulunduğu 19 tutuklu sanık takıldı. Tanık Esra Feride Gökçimen'in talebi üzerine kapalı oturum kararı alındı. Sanıklar, izleyiciler ve gazeteciler dışarı çıkarıldı. Gökçimen önceki ifadesinde Muzaffer Tekin ve Alparslan Aslan'ın, Semih Tufan Gülaltay'ın ofisine geldiğini söylemişti.

Wall Street: Destek azalıyor
Wall Street Journal, Ergenekon soruşturmasına desteğin azalış gösterdiğini, yazarlar ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bu ortamda geçen hafta gerçekleştirilen gazeteci gözaltılarını sorguladıklarını belirtti. Makalede, 'Kimileri davayı, ordu, akademisyenler, gazeteciler ve diğerlerinin 'derin devleti'ne karşı adalette vadenin dolduğu; diğerleri ise hükümetin muhalifleri ezmek aracı olarak görüyor' ifadesini kullanıldı.

Akşam Gazetesi
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Gülsuyu Operasyonunda 14 Tutuklama Faruk Arslan 0 293 04.10.13, 13:31:08
Last Post: Faruk Arslan
  Şüpheli Cisimde 3 Tutuklama Faruk Arslan 0 239 23.09.13, 14:35:30
Last Post: Faruk Arslan
  28 Şubat Dönemi Yök Başkanı'na Tutuklama Talebi Faruk Arslan 0 280 18.09.13, 15:24:10
Last Post: Faruk Arslan
  Uyuşurucu Operasyonunda 27 Tutuklama İstemi Faruk Arslan 0 383 07.08.13, 21:03:42
Last Post: Faruk Arslan
  İlker Başbuğ'a Tahliye Talebi Faruk Arslan 0 231 29.07.13, 18:34:40
Last Post: Faruk ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)