Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Türk Futbolu İçin Bir Araya Geliyoruz"
#1
"Türk Futbolu İçin Bir Araya Geliyoruz"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, Spor Toto Süper Lig'de yer alan takımların teknik adamlarıyla sezon içerisinde fikir alışverişinde bulunmak üzere bir iki kez bir araya gelmenin faydalı olduğunu söyledi.

Çırağan Sarayı'nda Spor Toto Süper Lig takımlarının teknik direktörleriyle bir araya gelen ve fikir alışverişinde bulunan Hollandalı teknik

adam, toplantıya ara verildiği sırada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hiddink, teknik direktörlerin büyük çoğunluğunun davete olumlu yanıt verdiğini belirterek, "Büyük kısmı burada. Bundan dolayı çok mutluyuz. Gündemdeki maddelerin birincisi, gelecek sezonun planlaması. Ayrıca genç futbolcuların şu anki durumu ve A2 Milli Takım ile ilgili gündem maddeleri var. Genç oyuncuların eğitimi konusunda da konuşacağız. 2013'teki 20 Yaş Altı Dünya Kupası Türkiye'de düzenlenecek. Tabii bu organizasyonda başarılı olmak için bize

sorumluluk düştüğü gibi, ligde mücadele eden takımların hocalarına da sorumluluk düşüyor. Bu yüzden burada bir düşünce platformu oluşturdu" diye konuştu.

SCHUSTER'İN KATILMAMASI, ŞENOL GÜNEŞ'İN TEMSİLCİ GÖNDERMESİ...

Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster'in toplantıya katılmaması konusundaki soruları da yanıtlayan Guus Hiddink, siyah-beyazlı kulübün

yönetiminden, Alman çalıştırıcının katılmayacağı yönünde telefon geldiğini ve katılmama nedenini bilmediklerini dile getirdi. Toplantının organizasyonu konusunda koordinasyon eksikliğinin bulunmadığını kaydeden tecrübeli teknik adam, "Herkes davet edildi. Hiçbir şekilde koordinasyon eksikliği söz konusu değil. Bugün Beşiktaş yönetiminden Schuster'in katılmayacağına ilişkin telefon geldi. Sebebini bilmiyoruz"

ifadesini kullandı.

Toplantıya katılmayan bir ismin de Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in olduğunu vurgulayan Hiddink, "Burada bulunmayan bir diğer hocamız da Güneş. Şenol Güneş temsilcisini gönderdi. Ünal Karaman toplantıya katıldı. Özetlemek gerekirse herkes davetliydi. Herkesin gelmeme hakkı vardı. Sonuçta futbolu konuşuyoruz" dedi.

Geleceğe yönelik hedeflerin olduğunu hatırlatan teknik direktör Hiddink, sorumluluktan kimsenin kaçamayacağını söyledi. Geleceğin teknik direktörler adına ne getireceğinin bilinemeyeceğini kaydeden tecrübeli teknik adam, "20 Yaş Altı Dünya Kupası var. Hedefler var. Türkiye'nin başarı elde edebilmek için genç ve yetenekli futbolcuları eğitmek gibi bir sorumluluk var. Kimse kaçamaz bundan. Herkesin üstlenmesi gerekiyor. Bizim de tavsiyelerimiz olacak" diye konuştu.

"SÜPER LİG'DE SON HAFTALARDA DUYGU VE MÜCADELE DOLU MAÇLAR OLUYOR"

Hiddink, açıklamalarında Spor Toto Süper Lig ile ilgili görüşlerini de aktardı. Ligde genellikle çok mücadeleci maçların yaşandığını anlatan Hollandalı çalıştırıcı, şöyle konuştu: "Birkaç kötü maç da oluyor. Saha koşulları ya da oyuncuların yeterince kendilerini maça adamamalarından kaynaklanabilir. Düşük tempoda oynanabilir. Burada olmamızın nedeni başka konular. Bildiğiniz gibi mücadeleci ve duygu yüklü maçlar da izledik." Bayern Münih Teknik Direktörü Louis van Gaal'in sezon sonunda bırakması ve Alman basınında kendisiyle ilgili haberlerin çıkmasının hatırlatılması üzerine Guus Hiddink, "Bu bir soru değil. Söz konusu bile değil. Tabii ki bu soru aslında. Tamamen başka konu için buradayız. Genç oyuncuların eğitimi ve sezon planlaması için buradayız" demekle yetindi.
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)