Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Libya'daki İç Çatışma Nedeniyle Yaşanılan Krizin Etkisi Libya Halkını Derinden Sarsma
Libya'da Yarım Milyon İnsanın Acil Yardıma İhtiyacı Var
Libya'daki İç Çatışma Nedeniyle Yaşanılan Krizin Etkisi Libya Halkını Derinden Sarsmaya Başladı.

Libya'daki iç çatışma nedeniyle yaşanılan krizin etkisi Libya halkını derinden sarsmaya başladı. Bölgeden Birleşmiş Milletlere (BM) bağlı kurumlar tarafından gönderilen bilgiye göre Libya'nın komşu olduğu Mısır, Tunus ve Nijer sınırına 203 binden fazla insan akın etmiş durumda. BM Genel Sekreteri'ne bağlı İnsani İşler ve Acil Yardım Koordinatörü Valerie Amos, düzenlediği basın toplantısında ülkede bugün bir milyondan fazla insanın insani yardıma ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Amos'un basın toplantısı New York'ta bulunan gazetecilere de ulaştırılırken, Libya'da yaşanılan iç savaş nedeniyle yerlerinden olan göçmenler için önümüzdeki üç ay süresince yiyecek ve barınma sorunlarını çözebilmek için 160 milyon dolara da ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Amos, Libya'da ayaklanmanın başladığı tarihten bugüne kadar 200 bin Libyalı'nın ülkeyi terk ettiği 400 bin insanında ülkeden çıkabilmek için başvurduğuna dikkat çekti. Amos, Libya yetkililerinin kendisine verdiği bilgilere göre şuanda ülkede 600 bin insanın açlık sınırında olduğunu ve bu kişilere acil insani yardımın yapılması gerektiğini söyledi. Koordinatör Amos, BM'e yardımda bulunacak ülkeleri biran önce yardım etmeleri çağrısında bulundu ve "Eğer devletler gerekli maddi yardımı yaparsa bizler de işlerimizi sürdürebiliriz" şeklinde konuştu.

Ülkenin sınırına yığılan 203 binden fazla göçmenin barınması, taşınması ve günlük nafakalarının karşılanması gibi sorunlarla mücadele ettiklerini aktaran Amos, kurulan göçmen kamplarında gıda güvenliği, sağlıklı besin maddeleri, temiz su, sağlık önlemleri, çadır ile lojistik desteğe ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Amos Libya sınırında 17 yardım kuruluşunun şuan aktif olarak faaliyet gösterdiğini dile getirerek, bunlar arasında Türkiye'den herhangi bir yardım kuruluşu olmadığı dikkat çekti. - NEW YORK (Cihan Haber
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Fransa'daki infazın zanlısı PKK'lı çıktı Faruk Arslan 0 425 21.01.13, 20:37:16
Last Post: Faruk Arslan
  Şırnak'ta çatışma! Bullem 0 218 03.09.12, 11:46:59
Last Post: Bullem
  Şam'daki Saldırılarda Suriye Savunma Bakanı Öldürüldü [Son Dakika] Faruk Arslan 0 382 18.07.12, 14:38:16
Last Post: Faruk Arslan
  Uzmanlar, Dağlıca'daki hain saldırıda zamanlamaya dikkat çekti! Yasin Arslan 0 289 19.06.12, 15:08:02
Last Post: Yasin Arslan
  Şırnak Uludere'de PKK'lılarla çatışma çıktı. Hakan Atabas 1 376 12.04.12, 16:18:06
Last Post: Fatih Arslan

Users browsing this thread: 1 Guest(s)