Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manisa'da Çizdiği Bir Projenin Parasını Almak Üzere Gelen Mimarı Öldürdürdüğü
#1
Manisa'da Mimarın Öldürülmesine İlişkin Dava
Manisa'da Çizdiği Bir Projenin Parasını Almak Üzere Gelen Mimarı Öldürdürdüğü, Kardeşini de Yaraladığı İddia Edilen Sanığın Yargılanmasına Devam Edildi.

Manisa'da çizdiği bir projenin parasını almak üzere gelen mimarı öldürdürdüğü, kardeşini de yaraladığı iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi.

Manisa 2. Ağır ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Bektaş Y, tutuksuz yargılanan iki oğlu R.Y. ve A. Y. ile öldürülen mimar Yavuz Seli Barbaros'un annesi Nebiye, babası Hüseyin, olayda yaralanan kardeşi Vacip Oğuz Barbaros (23) ve avukatlar katıldı.

Duruşmada, olay yeri görüntü ve fotoğrafları tekrar incelendi. Duruşmaya yeni atanan savcı, tutuklu sanık Bektaş Y'nin kasten adam öldürmek, tutuksuz sanıkların ise kasten adam öldürmeye fiilen yardım etmek suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Savcı, Vacip Oğuz Barbaros'un yaralanmasına ilişkin de sanıklara kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan ceza verilmesini istedi.

Sanık avukatlarının savunma için ek süre talep etti. Duruşma ertelendi.

Daha önce çizdiği bir projenin parasını istemek üzere kardeşi Vacip Oğuz Barbaros ile geçen yıl mayıs ayında Merkez Efendi Mahallesi Kirazlık Caddesi'ndeki müteahhitlik firmasına giden mimar Yavuz Selim Barbaros ile firmanın sahibi Bektaş Y. arasında tartışma çıkmış, iddiaya göre, proje eksik olduğu için ödeme yapmayacağını belirten Bektaş Y'nin, ödeme yapılması konusunda ısrarcı olan kardeşlere tabancasıyla ateş açması sonucu mimar Yavuz Selim Barbaros (28) olay yerinde yaşamını yitirmiş, CBÜ Makine Mühendisliği Fakültesinde öğrencisi olan kardeşi Vacip Oğuz Barbaros ise yaralanmıştı.

- MANİSA (Anadolu Ajansı)
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Clinton Suriye'yi görüşmek üzere Türkiye'ye geliyor Faruk Arslan 0 293 05.08.12, 13:30:51
Last Post: Faruk Arslan
  Manisa 4.2 ile sallandı! Yasin Arslan 0 296 09.02.12, 01:16:11
Last Post: Yasin Arslan
  Kanit dizisinin Pazartesi Gecesi Ekrana Gelen Bolumunde insan Eti Yiyen insanlar Konu Hakan Atabas 1 1,649 24.10.11, 02:26:28
Last Post: @y.
  CHP Manisa Merkez İlçe Başkanlığı, 1980 Yılında Vurularak Öldürülen Muammer Bulut'u Hakan Atabas 0 533 08.03.11, 00:50:21
Last Post: Hakan AtabasUsers browsing this thread: 1 Guest(s)