Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AK Parti'de Milletvekilliği Aday Adaylığı Süreci Bugün Başlıyor
#1
ANKARA
07.03.2011 01:41:42
MUSA ERDOĞAN - ANKARA
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, 24. Dönem milletvekilliği seçimleri ile ilgili olarak bir dizi karar aldıklarını belirterek, aday adaylık başvurularının bugün başlayacağını ve 14 Mart Pazartesi günü saat 17.00'de sona ereceğini bildirdi.
Çelik, Parti Genel Merkezi'nde yapılan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararları açıkladı.
''Merkez Karar Yönetim Kurulumuz, olağanüstü bir toplantı yapmıştır. Tek gündem maddesi 12 Haziran'da yapılacak 24. Dönem Milletvekilliği Seçimleri olmuştur'' diyen Çelik, toplantıda özellikle seçimlerle ilgili AK Parti'yi ilgilendiren bir dizi karar alındığını söyledi.
Kararlar hakkında bilgi veren Çelik, tüm seçim çevrelerinde AK Parti'nin seçime iştirak etmesinin, parti adaylarının tespiti ve sıralamasında merkez yoklama usulünün uygulanmasının kararlaştırıldığını ifade etti. Aday adaylık başvurularının bugün başlamasının karara bağlandığını bildiren Çelik, başvuruların 14 Mart Pazartesi günü saat 17.00'ye kadar süreceğini söyledi.
Milletvekilliği aday adaylığı başvurularının doğrudan genel merkezdeki ilgili birime veya il başkanlıklarına bizzat yapılmasına karar verildiğini ifade eden Çelik, şunları kaydetti:
''Milletvekilleri aday adaylarından alınacak özel aidat miktarlarının erkek adaylar için 3 bin Türk lirası, kadın aday adayları içinse bin 500 Türk lirası olmasına ve engellilik hallerini belirleyen aday adaylarından ise hiçbir ücret alınmamasına karar verildi. Ttüm seçim çevrelerinde milletvekili aday listelerinin belirlenmesine, aday listelerindeki eksikliklerin tamamlanmasına veya aday listelerinde boşalma olması halinde boşalan sıranın doldurulmasına dair Merkez Karar ve Yönetim Kuruluna ait yetkinin tüzüğümüzün 152. maddesi uyarınca Merkez Yürütme Kuruluna devredilmesine, Yüksek Seçim Kurulu'nca yayımlanacak seçim takvimi kapsamında ve genel olarak seçimle ilgili konularda Merkez Karar ve Yönetim Kurulunun yetkisine giren tüm iş ve işlemler hakkında karar alma yetkisinin tüzüğümüzün 152. maddesi gereğince Merkez Yürütme Kuruluna devredilmesine, Yüksek Seçim Kurulu'nca ilan edilen seçim takviminde belirlenen seçim iş ve işlemleriyle ilgili olarak partimiz adına yapılacak tüm bildirimleri ve diğer işlemleri birlikte veya ayrı ayrı yapmak üzere Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı ile Genel Sekreterliğin yetkili kılınmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.''

-GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILACAK-
Çelik, 8 Mart Salı günü saat 13.00'te Genel Merkez'deki Büyük Toplantı Salonu'nda, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı yapılacağını da duyurdu.
Toplantıya, il başkanlarının, il kadın kolları, il gençlik kolları, il belediye ile il genel meclisi başkanlarının katılacağını belirten Çelik, ''Onlarla da bu aday adaylığı süreci ve seçimlerle ilgili çalışmalar paylaşılacaktır'' dedi.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Barzani AK Parti Kongresinde Konuşuyor Faruk Arslan 0 233 30.09.12, 17:18:28
Last Post: Faruk Arslan
  HAS Parti'den suç duyurusu M_Salih08 0 284 16.01.12, 15:20:17
Last Post: M_Salih08
  AK Parti'den Van'a 50 tırlık yardım! Yasin Arslan 0 270 26.10.11, 03:22:40
Last Post: Yasin Arslan
  AK Parti'nin Oyu Arttı Vekil Sayısı Düştü PEYOTE 0 459 13.06.11, 02:23:47
Last Post: PEYOTE
  Bağımsız aday Bengi Yıldız: Hedefi tutturduk yüzde 50 oy... PEYOTE 0 348 12.06.11, 22:48:58
Last Post: PEYOTEUsers browsing this thread: 1 Guest(s)