Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaman Gazetesi yazarından ilginç çıkış!
Zaman yazarından ilginç çıkış!
Zaman gazetesi yazarı Fehmi Koru, gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın tutuklanmalarının Ergenekon sürecine ciddi bir darbe vurduğunu söyledi. CNN TÜRK yayınına katılan Koru, hükümetin de titiz davranması gerektiğini söyledi. Koru köşesinde de bu konuya yer vererek gözaltıları eleştirdi.
17:33 | 06 Mart 2011

Yenişafak Gazetesi'nden ayrıldıktan sonra kısa bir süre sonra 13 yıl önce ayrıldığı Zaman Gazetesi'ne dönen Fehmi Koru, son dalgada gözaltına alnınan gazetecilerle ilgili, "Son dalga sanki Ergenekon'la dalga geçiyor gibi geldi bana." diye yazdı..

GAZETECİLİK AĞIR CEZALIK SAYILMAMALI

Son 'dalga' üzerine Kamuoyunun dikkatle izlediği bir süreçtir 'Ergenekon' ve bu yüzden onunla ilintili her yeni gelişmenin de müthiş titizlikle sürdürülmesi beklenir. Sorunca cevabı alınabilecek meraklar için gözaltına alma işlemi başlatmak yanlıştır; gazetecilik sınırları içinde yorumlanabilecek faaliyetleri 'ağır cezalık' saymak da öyle...

SÜRECİ CİDDİ BİÇİMDE YARALANIR

Sadece bir yanlış bile üzerine titizlenilmesi gereken süreci ciddi biçimde yaralayabilir. Bol ödüllü gazeteciden, Ergenekon'u yakından izleyen muhabirden 'suçlu' üretmeye kalkışmanın bir anlamı yok. Tabii esas amaç, 'basın özgürlüğü' konusunda hassas iç ve dış çevreleri ayağa kaldırmak, Ergenekon sürecine olumlu bakanları bunu alenen yapamaz hale getirmek değilse... Son 'dalga' sanki Ergenekon'la dalga geçiyor gibi geldi bana
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Askerlik Ne Zaman 12 Aya Düşecek Faruk Arslan 0 306 09.10.13, 13:04:51
Last Post: Faruk Arslan
  Eşref Bitlis Soruşturmasına zaman aşımı istanbul 0 365 16.02.13, 20:15:21
Last Post: istanbul
  AB'den İsrail'e Sert Çıkış Faruk Arslan 0 358 03.12.12, 16:03:43
  Başbakan Erdoğan'dan Aydınlık Gazetesi'ne dava! Yasin Arslan 0 177 02.11.12, 20:04:51
Last Post: Yasin Arslan
  Balyoz Davası'nda Zaman Gazetesi Muhabirine Saldırı Faruk Arslan 0 271 21.09.12, 21:21:07

Users browsing this thread: 1 Guest(s)