Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sen Kimsin? Alaton: Türkiye'yi 24 Saat İçinde Batırırlardı! diyorsun?!
#1
Balyoz soruşturması devam ederken, darbecilerin her şeye el koyma, bankaların başına generalleri getirme, para basma gibi planlarına iş dünyasının tepkisi devam ediyor.


Balyoz darbe planı soruşturması devam ederken, darbecilerin her şeye el koyma, yabancıları sınır dışı etme, bankaların başına generalleri getirme, para basma gibi planlarına iş dünyasının tepkisi devam ediyor.

Darbe planındaki bu yaklaşımları gülünç bulduğunu belirten Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, "Böyle ekonomi yönetilir mi?

Bütün bunlar gösteriyor ki bunları yazan insanlar ne kadar sınırlı bir zekâya sahip." ifadelerini kullandı.

Bu ekibin darbeye muvaffak olması halinde Türkiye'yi 24 saatte batıracaklarını kaydeden Alarko'nun patronu, bunun yanında, aynen bugün Mısır'da yaşandığı gibi Türkiye'den de bazı ailelerin yurtdışına milyar dolarlar götürebileceğini aktardı.

TRT'de yayınlanan Ekonomi Kulübü'ne katılan Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bazı işadamların mafya ve Ergenekonvari örgütler tarafından tehdit edilmiş olabileceğini ancak kendisinin böyle bir yaklaşımla karşılaşmadığını belirten Alaton, ailesinin mütevazı yaşantısının buna engel olduğunu söyledi.

Eski ortağı Üzeyir Garih'in kendisi gibi doğal bir yaşam sürdüğünü belirten Alaton, "O kadar önemli adamlar da değiliz yahu.

Mafyanın ilgileneceği kadar da önemli adamlar değiliz. Açıkça söyleyeyim size, mafya bizimle ilgilenmedi.

Bizi yeterli derecede şişman ve sütlü bulmamış olabilir. Cevabım kati, mafya bizimle ilgilenmedi. Yanımızdan bile geçmedi." dedi.

Balyoz darbe planı ile ilgili de açıklamalarda bulunan İshak Alaton, sözlerine şöyle devam etti: "Balyozmuş, Sarıkızmış, Ayışığı, Oraj vs. hazırlıkları yapıldı.

Tatbike geçirilemedi. Neden? Çünkü onların içinden birinin dediğini hatırlayın. 'Biz bu hazırlıkları 1980 darbesinin bir benzeri olarak hazırladık'. Fakat bu insanlar herhalde çok zeki olmasalar gerek diye düşünüyorum.

Çünkü 1980'in şartlarında başarılı olmuş bir olayın 2004, 2005, hatta 2010 yılında başarılı olması mümkün değil.

Çünkü insanlar değişti. Şartlar değişti." İşadamı ayrıca böyle bir planın gerçekleşmesi halinde 3-5 bin kişinin mutlu olacağına, buna karşın milyonlarca kişinin de fakirlik içinde sürüneceğine dikkat çekti..

12 Eylül 2010'da yapılan referanduma da değinen İshak Alaton, bu adımın topluma daha uygun bir anayasanın yolunu açacağını söyledi.

Kendisinin de bundan dolayı 'iki defa evet' dediğini aktaran Alarko'nun patronu, sözlerine şöyle devam etti: "Neden?

Çünkü bu, basit bir olay. Kavga edebilecek bir mevzu değil. TÜSİAD'ın içinde bazıları dünde yaşamaya çalışıyor, diğerleri de yarını açmak istiyor."

Alaton, TÜSİAD darbelere hayır diyebilseydi Türkiye 'de tarih farklı yazılabilir miydi?" sorusu üzerine, "Ben bunu düşünmek bile istemiyorum. Yani bu düşünülemeyecek bir olay." cevabını verdi.

'CHP'DE PARTİZANLIK DİN GİBİ'

Deneyimli işadamı, CHP'nin son dönemdeki politikalarıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

CHP'de partizanlığın din yerine geçtiğini belirten Alarko'nun patronu, şunları söyledi: "Ben sosyal demokratım, ama CHP değil.

Tabelasında Sosyal Demokrat Halkçı Parti yazsa da ne kadar halkçı olduğunu bilemem ama sosyal demokrat değil. Olsaydı böyle gariplikler yaşamazdık.

Sosyalist Enternasyonal'deki en önemli tartışma CHP'nin üyeliği. CHP'yi üyelikten atacaklar.

İspanya biraz daha sabır diyor, Almanya biraz daha eğitelim diyor. Ama eğitilemiyorlar.

Ben çok uğraştım. Adamlar dogmatik olarak söylediklerimi dinine tecavüz olarak algılıyorlar. Partizanlıkları din yerine geçiyor."

Kaynak: Zaman
Reply
#2
Chp'den iyi bir insan çıksa idi şu anda türkiye ay'da su arıyor olurdu.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Freelancer.com Türkiye’de 6 Ay İçinde %160 Büyüdü bilgili50 0 356 29.07.13, 14:53:19
Last Post: bilgili50
  Mekke Semalarını Dev Saat Kulesi Aydınlatıyor Reis 0 454 23.08.11, 06:03:33
Last Post: Reis
  32 ildeki oy verme işlemi saat 16:00'da sona erdi Fatih Arslan 0 500 12.06.11, 17:39:58
Last Post: Fatih Arslan
  2011 Genel Secimleri icin Oy verme islemi bugun sabah saat 7 de basladi Fatih Arslan 0 454 12.06.11, 14:46:54
Last Post: Fatih ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)