Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adana Konvoyda 2'Nci Kaza, 2 Yaralı
#1
Adana Konvoyda 2'Nci Kaza, 2 Yaralı Mhp Lideri Devlet Bahçeli: 'Hoşlanmadığı Herkesi Suçluyor'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'nın İmamoğlu ve Kozan İlçelerini Ziyaretinde Yaptığı Konuşmalarda da AK Parti Hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Eleştirdi.


PAYLAŞ:
Facebook
Google
Sitene Ekle

Altın fiyatları yükselirken altına yatırım yaparak kazanmak ister misiniz?
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'nın İmamoğlu ve Kozan ilçelerini ziyaretinde yaptığı konuşmalarda da AK Parti hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. İmamoğlu'nda yaklaşık 500, Kozan'da ise yaklaşık 2 bin kişiye konuşan Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hoşlanmadığı herkesi suçladığını, iftira atarak yargı önüne çıkarmayı alışkanlık haline getirdiğini iddia etti.

Devlet Bahçeli, terörle mücadele veren bazı komutanların darbecilikle suçlanmasına dikkat çekip, "Biri darbeciyse, iktidar sensin, ayıkla çıkar. Ver cezasını. Bir daha Silahlı Kuvvetler'de gözükmesin, ama Güneydoğu Anadolu'da Mehmetçiklerle beraber mücadele veren komutanları 'Darbeci' olarak suçlayıp, PKK'nın yapamadığını, onların intikamını sen Türkiye Cumhuriyeti yönetimi olarak alamazsın" diye konuştu.

Türkiye'nin bir yol ayrımında olduğunu, AK Parti iktidarından kurtulma zamanı geldiğini ifade edip, "Öyle bir Tokat atmalısınız ki; fırıldak gibi döne döne yıkılsın" diye vatandaşlara seslenen Bahçeli, Arap- Müslüman ülkelerde yaşanan ayaklanmalarla Türkiye'deki terör olaylarını kıyasladı. Ayaklanmaları, 'bulaşıcı hastalığa' benzeten Bahçeli şunları söyledi: "Yemen'e, Bahreyn'e, Cezayir'e, Lübnan'a bakın ve Türkiye ile bir mukayese yapın. Mısır'da 31 yıllık diktatör rejim, bir meydanda halkın toplanarak, gece gündüz orada protesto yapmasıyla yıkılmıştır. Hangi ev yakılmıştır, hangi yerde otomobillere, minibüslere, kamyonlara molotof atılmıştır? Hangi yerde can kaybı olmuştur? Hangi yerde emniyet güçleriyle ayaklanmacılar arasında, çatışma olmuştur? Toplanmışlar 'İstemiyoruz' demişler. Nümayiş yapmışlar ve iktidar gitmiş. Türkiye'ye bakın, Hakkari'ye, Şemdinli, Yüksekova'ya bakın. Her gün orada emniyet gücü olan polis kardeşlerimiz, PKK militanlarının ayaklanma propagandalarıyla çatışma içindeler. Ve geçenlerde bir polis kardeşimiz, o PKK militanlarının arasında kalarak, tekmelerle linç edilerek ölüme terk edilmiş, hastaneye zor yetiştirilmiştir. Vali nerede, odasından dışarı çıkamıyor. Kaymakamlar nerede, odasından dışarı çıkamıyor. Dışarıda kim var? PKK terörünün ayaklanma provasını yapan teröristler var ve bir de onların karşısında, talimat üzerine orada durmaya kalmış, askerimiz ile polis kardeşlerimiz var. Sabahtan akşama kadar bunlarla uğraşıyorlar."

KONVOYDA 2'NCİ KAZA, 2 YARALI

Bahçeli Kozan'dan sonra Feke İlçesi'ne giderken 2'nci trafik kazası yaşandı. Feke'ye yaklaşık 5 kilometre kala konvoyda seyir halindeki bir cip ile bir otomobil kontrolden çıkıp, şarampole uçtu. Bu kazada 2 kişi yaralandı. Yararılar ambulansla Kozan'daki hastaneye sevk edildi. Bahçeli, Feke ziyaretinde ise yaklaşık 500 kişiyle bir araya geldi.

Burada da Başbakan Erdoğan'a yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli, "Her fırsatta diline dolamış, yaptığı her iyi işte, her kötü işte 'Bizi buraya millet getirdi, size ne oluyor?' diyor. Sizi buraya millet getirdi de biz nereden çıktık? Kaya kovuğundan mı çıktık? Bizi de buraya millet getirdi" diye tepki gösterdi. (Doğan Haber Ajansı)
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Siverek'te İki Kaza: 1 Ölü, 9 Yaralı Hakan Atabas 0 1,493 18.09.11, 23:18:07
Last Post: Hakan Atabas
  Duzcede kaza: 6 yarali Hakan Atabas 1 507 27.04.11, 03:05:39
Last Post: Hakan Atabas
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'nın Aladağ İlçesinde Vatandaşlarla Buluştu. Hakan Atabas 0 455 07.03.11, 06:09:03
Last Post: Hakan AtabasUsers browsing this thread: 1 Guest(s)