Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeliz iki kez para için zorla evlendirildi
#1
İki eşinden de şiddet gören genç kadın Şefkat- Der'e sığındı.

KONYA'da Şefkat- Der Kadın Sığınma Evi'nde kalan ve ailesi tarafından 2 kez başlık parası karşılığında zorla evlendirilen Yeliz K., ilk eşinin sürekli şiddet uyguladığını ve kuma getirdikten sonra kendisini kapının önüne koyduğunu, dini nikahla evlendiği ikinci eşininde şiddet uygulaması üzerine evden kaçtığını söyledi. Bir haftadır kadın sığınma evde kalan Yeliz K., bir yılı aşkındır da çocuklarını göremediğini belirtti.

Ailesinden korktuğu için memleketini ve yüzünü gizlemek isteyen Yeliz K., annesinin ikinci bir evlilik yaptığını ve evlendiği kişinin annesinden yaşca büyük olduğunu belirtti. Üvey babasının 6 çocuğu olduğunu ifade eden Yeliz K., şunları söyledi: " Üvey babamın çocukları, ileri de mal paylaşımına benimde dahil olacağımı düşünerek zorluk çıkardılar. Bu yüzden devlet yurduna verildim. 16 yaşıma kadar yurtta kaldım. Daha sonra aileme teslim edildim. Ailemde beni 2 bin 500 TL karşılığında evlendirdi. Bu evliliğimden biri kız, iki çocuğum oldu. 8 yıl evli kaldıktan sonra eşim kuma getirdi. Ardından beni kapının önüne koydu."

Evli kaldıkları süre boyunca eşinin sürekli şiddet uyguladığını ileri süren Yeliz K., "Ben başlık parası karşılığında evlendirildiğim için eşim bana 'Sen satılıksın' diye sürekli hakaretlerde bulunuyordu."dedi.

Eşinin kapı önüne koyduktan sonra 3 ay devlete ait sığınma evinde kaldığını ardından ailesine teslim edildiğini ifade eden Yeliz K., "Ailem bu kez de boşanmamış olmama rağmen 3 bin TL karşılığında beni dini nikahla evlendirdi. 3 ay evli kaldım. Ama sürekli şiddete uğradım. Bu nedenlede evden kaçtım."dedi.

Bir haftadır kadın sığınma evinde kaldığını belirten Yeliz K., bir yılı aşkındır çocuklarını göremediğini söyledi. Ailesine geri dönmeyi istemediğini ifade eden Yeliz K."Aileme geri dönsem, bu kez yine beni evlendirirler. O yüzden kesinlikle gitmeyi düşünmüyorum. Ama onların beni aradığnı bildiğim içinde can korkusuyla yaşıyorum."dedi.

Tolga YANIK / KONYA / DHA
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Formula Turkiye de Para Dagiticak! Günde 50-250 lira kazanma şansı Hakan Atabas 0 556 07.03.11, 06:36:51
Last Post: Hakan AtabasUsers browsing this thread: 1 Guest(s)