Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Libya'dan bu kez Suriye ve Lübnan vatandaşları geldi
#1
813 yolcu daha geldi!
04.03.2011 20:28
Libya'dan bu kez Suriye ve Lübnan vatandaşları geldi

Libya'nın Misurata Limanı'ndan hareket eden Suriye bandıralı "Captain Eglion" adlı isimli kuru yük gemisi Suriye ve Lübnan uyruklu 813 yolcuyla Marmaris LimanıÆna geldi.

Karşılama törenine Suriye Ankara Büyükelçisi Medal Kabalan, Suriye İstanbul Başkonsolosu Mamoun Hariri, kuru yük gemisinin sahibi ve Suriye Deniz Ticaret Odası Başkanı Abdülkadir Sabra, Muğla Valisi Fatih Şahin, İlçe Kaymakamı Serdar Polat, Kızılay Marmaris Şube Başkanı Nafiz Kamadan katıldı.

Marmaris Limanı'na yanaşan kuru yük gemisi güvertesindeki çoğunluğu Suriyeli yolcular, "Türkiye sen çok yaşa", "Türkiye-Suriye kardeş" diye bağırdı. Gemiden inen ilk yolcu, akciğerlerinden rahatsız olan 35 yaşındaki, 7.5 aylık hamile Suriyeli Beyrus Nebilcan oldu. Hasta kadına sağlık ekipleri, limandaki KızılayÆın çadırında müdahalede bulunuldu. Gemiden inen yolcuları protokol çiçeklerle karşıladı. Suriye Büyükelçiliği vatandaşlarına ülkesinin bayraklarını dağıttı. Asker ve polisler yolcuların bavullarına taşımasına yardımcı oldu. Kadın polisler çocuklara oyuncak ve çikolata verdi. Suriye Ankara Büyükelçisi Medal Kabalan, ôTürkiye ve Suriye yüzyıllardır kardeştir. Türkiye'nin göstermiş olduğu kardeşlikten minnettarızö dedi.

Gemiden inen kadın ve çocuklardan oluşan 23 yolcunun üst solunum yolları rahatsızlığı olduğu belirlendi. Kızılay'a bağlı sağlık ekipleri hasta çocuk ve kadınlara ilk müdahaleyi yaptı. Marmaris Limanıönda bekletilen 38 otobüsle yolcular Cilvegözü Sınır KapısıÆna götürülüp, ülkelerine gönderilecek.

Muğla Valisi Fatih Şahin, "Vatandaşlarımıza gösterdiğimizi her türlü yardımı yabancı yolculara da gösteriyoruz. Marmaris Limanı Libya dan gelecek yolculara ayırım yapmadan kendi vatandaşları gibi hizmet edecek" dedi.

Doğuş Esat BERME - Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS, (DHA)
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Libya'da Merkez Bankası Aracı Soyuldu Yasin Arslan 0 470 29.10.13, 12:19:35
Last Post: Yasin Arslan
  Fransa'ya i Sömürgelerinden Destek Geldi ekskiz 0 495 17.01.13, 16:35:18
Last Post: ekskiz
  Erdoğan'dan dershanelerin kapatılması için talimat geldi. Faruk Arslan 0 473 17.08.12, 14:19:34
Last Post: Faruk ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)