Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akşener Başbakan'a çattı Bakalim Sonumuz Ne olucak?
#1
Akşener, Başbakan Erdoğan'ın kendisini Cumhuriyetle mukayese ettiğini söyledi.

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde partisinin ilçe teşkilatını ziyaret eden MHP İstabul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Meral Akşener, burada partililere seslendi. Başbakan Erdoğan'ın kendisini Cumhuriyetle mukayese ettiğini belirten Akşener, "Başbakan 1990 yılından 2002 yılına kadar iktidarların yaptıklarını anlatırken, sürekli olarak Cumhuriyet tarihinde şu kadar, biz bu kadar yaptık denmesi ile kendisini Cumhuriyetle mukayese ediyor" dedi.

Ülke gündeminde son günlerde terör örgütü ele başısı Abdullah Öcalan ile görüşüldüğü söylemleri olduğunu belirten Akşener, "Başbakan bu konuya ilişkin soruları, 'Devlet görüştü' şeklinde yanıtlıyor. Türkiye'de bir korku imparatorluğu yaratıldı. Bunu bir an evvel yıkmamız gerekiyor" diye konuştu.

Terör örgütüne de değinen Akşener, "Bir bakıyorsunuz İmralı'dan ateş kes kararı verilmiş. Bir bakıyorsunuz İmralı ateş kes kararını kaldırmış. Bir bakıyorsunuz ki uzatmış. Televizyonlarda bir birinin benzeri insanlar, anadilde eğitim talep ediyorlar. Bunlardan birisi de Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı.Türk Bayrağı'nın yanında yeni bir bayrak icat etmiş" dedi. Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

"İktidar bir karar verdi ve PKK ile mücadele yanlıştır, ben müzakere edeceğim. Bu müzakere edeceğim sözünü de net ve dürüst bir şekilde milletimiz ile paylaşmadı. Bunu analar ağlamasın barış süreci şeklinde dile getirdiler. Sokağa çıkalım soralım insanlara bir kişi diyemezki 'Anneler ağlasın' desin. Tabiki anneler ağlamasın. Şimdi burada sorulacak şu soru anneler ağlamasın, evet nasıl ağlamayacak. Silahlı mücadele eden ayrılıkçı bir terör örgütünden bahsediyoruz. Onun varlığı annelerin ağlamasına neden oldu."

Akşener, konuşmasının ardından Çorlu'dan ayrıldı.

Mehmet YİRUN/ÇORLU,(Tekirdağ) DHA
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Başbakan Erdoğan Cemil Çiçek İle Görüşecek Faruk Arslan 0 334 09.07.13, 15:40:13
Last Post: Faruk Arslan
  Başbakan ''Sorunlarımızın Üstesinden Geleceğiz'' Faruk Arslan 0 433 29.06.13, 14:12:58
Last Post: Faruk Arslan
  Başbakan Tayyip Erdoğan, TekeTek'te soruları yanıtladı! Yasin Arslan 0 347 03.06.13, 17:15:29
Last Post: Yasin Arslan
  Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Özür Dilesin Faruk Arslan 0 313 02.06.13, 14:47:27
Last Post: Faruk Arslan
  Başbakan TİM Toplantısında Faruk Arslan 0 349 01.06.13, 13:47:53
Last Post: Faruk ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)