Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hz Yusuf ve Şehirdeki Kadınlar
Hz Yusuf ve Şehirdeki Kadınlar
Şehirde (birtakım) kadınlar: "Aziz (Vezir)'in karısı kendi uşağının nefsinden murad almak istiyormuş Öyle ki sevgi onun bağrına sinmiş Biz doğrusu onu açıkça bir sapıklık içinde görüyoruz" dedi (Kadın) Onların düzenlerini işitince, onlara (bir davetçi) yolladı, oturup dayanacakları yerler hazırladı ve her birinin eline (önlerindeki meyveleri soymaları için) bıçak verdi (Yusuf'a da "Çık, onlara (görün)" dedi Böylece onlar onu (olağanüstü güzellikte) görünce (insanüstü bir varlıkmışgibi gözlerinde) büyüttüler, (şaşkınlıklarından) ellerini kestiler ve: "Allah'ı tenzih ederiz; bu bir beşer değildir Bu, ancak üstün bir melektir" dediler Kadın dedi ki: "Beni kendisiyle kınadığınız işte budur Andolsun onun nefsinden ben murad istedim, o ise (kendini) korudu Ve andolsun, eğer o kendisine emrettiğimi yapmayacak olursa, mutlaka zindana atılacak ve elbette küçük düşürülenlerden olacak" (Yusuf Suresi, 30-32)
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Hz yusuf kıssası theteknik 0 383 01.04.11, 23:59:03
Last Post: theteknik
  Kardeşlerinin Hz Yusuf'u Kıskanması theteknik 0 417 01.04.11, 23:58:47
  Hz Yusuf'un Kardeşlerinin, Babalarına Yalan Söylemeleri theteknik 0 285 01.04.11, 23:55:39
  Hz Yusuf'un Yolcu Kafilesi Tarafından Bulunması theteknik 0 442 01.04.11, 23:55:17
  Hz Yusuf'un Saraya Girmesi theteknik 0 387 01.04.11, 23:54:54

Users browsing this thread: 1 Guest(s)