Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zayıflamayı engelleyen sebepler
#1
Kadınların zayıflamalarına engel koyan onlarca neden vardır. Yetersiz uyumak, düzensiz ve sağlıksız beslenmek, stres, yanlış ilaçlar, yanlış atıştırmalar, hareketsizlik zayıflamayı önleyen nedenler arasında uzmanlar tarafından gösterilir. Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda obezite ve uyku arasında büyük bir bağ bulunuyor.

Geceleri beş saat uyuyan insanlar günlük hayatlarında halsizlik nedeniyle hareketsiz kaldıklarından dolayı kilo almaya başlıyorlar. Tabi ki bu tüm bayanlar için büyük bir risk olarak görülebilir.

Uykusuzluk her zaman yorgunluğu beraberinde sürükler. Yorgunlukta insan vücudunda açlık hormonunun salgılanmasına neden olur. Açlık hissinin oluştuğu bir vücut her daim daha çok yemek isteyecektir. Uyku düzeninin bozulması ile beraber vücut organlarında bazı değişikliklerin oluşması sağlanır.

İnsan bedeni hem sağlık sorunları hem de kilo problemi ile zayıflamanın önünde büyük bir engel teşkil ediyor. Bu sebeblerden dolayı günlük uyku düzeninizi sağlamalısınız. Örnek olarak akşam 22.00 uyuyabilir sabah 08:00 rahat bir şekilde kalkıp günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Kilo vermeyi engelleyen 9 faktör Bullem 0 366 07.11.12, 21:28:26
Last Post: Bullem
  Kilo vermenizi engelleyen 10 madde tornado 0 375 01.04.11, 22:17:36
Last Post: tornadoUsers browsing this thread: 1 Guest(s)