Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilo veremiyorum çıldıracağım diyenler
#1
Kilo veremiyorum ne yapmalıyım. Çok yıkıcı rejimler uygulamak size birşey kazandırmaz. Her insanın yapısının farklı olduğunu ve uygulanan rejimlerin mutlaka farklılık gösterdiğini asla unutmayın. Sizinde tad ve beslenme şekliniz farklı olduğundan bilinçli olarak uygulamadığınız rejimlere vücudunuz direnç gösterecektir.

Sürekli olarak jimnastik yapmak da yeterli değil. Saatlerce yoruldunuz yağlarınızı yaktınız ve istediğiniz vücuda sahip oldunuz. Fakat eve dönerken gözünüze çarpan bir hamburgercide yiyeceğiniz burger yada patates kızartması veya evdeki kaçamaklar size büyük bir hızla geri dönecektir.

Büyük çoğunluğun olduğu gibi hareketi sevmeyedebilirsiniz.Bunun için tek çare var hareketi sevmektir. Genlerden kaynaklanan bir kiloyada sahip olabilirsiniz. Bunu değiştirmek içinde hiçbir şey yapmak istemezsiniz. Çünkü bahaneniz hazırdır.

Mesela büroda arkadaşlarınızla kutlayacağınız bir doğum günü için en büyük pastayı siz alırsınız.Yada çocuklarınızın tabağında kalan parçaları ağızınıza atarsınız.

Sadece hayatınızdan yağları çıkarmak yetmez. Bir çok insanın yanıldığı şeyde bu. Yağlı yemiyorum ama genede kilo alıyorum. Yağlı yemiyorsunuz fakat çok fazla şey yiyorsunuz. Yemeğe başlarken 3 ana noktayı unutmamalısınız.

Yemeğe başlarken çorba yada salatayla başlayın. Bunlar mideyi şişirdiği gibi iştehıda kapatacaktır. En çok sevdiğiniz bir tabak yemeği tercih edin. Tatlı olarakta kesinlikle meyveyi tercih edin. Oda tabiki yemekten 1 sat sonra. Ekmeği minimuma indirmeyi unutmayın.

tatildeyseniz ve kendinizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız bir günlük tutun. Ne kadar yiyorum neler yiyorum yediklerimin kalorileri neler gibi sorularınızın cevaplarını yazın.

Birde son olarak yemiyorum ama kilo veremiyorum diyerek kendinizi kandıranlardansanız,unutmayın size görede mutlaka bir doktor ve bir yol vardır.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Karbonhidrat Diyeti ile Karbonhidrat Alımını Azaltarak Kilo Verin Faruk Arslan 0 642 12.04.13, 17:50:01
Last Post: Faruk Arslan
  Kilo vermeyi engelleyen 9 faktör Bullem 0 366 07.11.12, 21:28:26
Last Post: Bullem
  Kilo ve Sebepleri enginon07 0 444 06.10.12, 13:38:00
Last Post: enginon07
  Kilo Kaybını Hızlandırmak enginon07 0 423 06.10.12, 13:33:26
Last Post: enginon07
  Kilo Vermek İçin Uyuyun Faruk Arslan 0 311 22.09.12, 14:18:18
Last Post: Faruk ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)