Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zayıflatan kalorisi düşük besinler
Zayıflamanızda oldukça faydalı ve etkili olacak kalorisi düşük besinleri açıklıyoruz.

Son zamanların en sık aratılan kelimeler arasında yerini ilk sıralara tırmanan zayıflama ve diyet kavramları yaz mevsimiyle hit yapmaya başladı. Kadın ve erkek hedeflenen kiloya ulaşmak için mutluluk veren kalorisi düşük, tokluk hissi veren besinleri tavsiye eden uzmanların önerileri nelermiş bir göz atalım. Kabuklu yemişler ve çekirdekler. Yer fıstığı toplam kolesterolü düşürüyor.

Badem ise kolesterolü düşürmeye yardım ediyor, kalp hastalığını önlüyor ve kanserle savaşan özelliklere sahip B17 vitamini içeriyor. Ceviz damar fonksiyonunu düzenliyor. Kabak çekirdeği prostat sağlığında faydalı ve erkeklerde kemik yoğunluğunu geliştiriyor.

Bitter çikolata: Antioksidan bakımından zengin olan ve doğal bir antidepresan olan serotonin içeren bitter çikolata, ayrıca iyi bir endorfin mutluluk hormonu kaynağıdır. Kan damarlarını gevşetir ve kan basıncının düşmesine yardım eder. Ancak porsiyonlarınızı küçük tutmayı unutmayın.

Tam tahıllar: Karmaşık karbonhidratlar, kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardım ediyor. Büyük bir lif kaynağı olan tam tahıllar, mide ve kolon kanserine karşı koruyucu etkiye sahiptir.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Tokluk Hissi Veren Besinler enginon07 0 283 01.10.12, 15:37:04
Last Post: enginon07
  Sakinleştirici Besinler enginon07 0 304 01.10.12, 08:36:50
Last Post: enginon07
  Ahmet Maranki'den zayıflatan soğan kürü ekskiz 0 286 11.09.12, 13:44:52
Last Post: ekskiz
  zerrin özeri 35 kilo zayıflatan diyeti yelizkorkmaz 0 292 21.05.12, 22:30:30
Last Post: yelizkorkmaz
  Anti-aging besinler yelizkorkmaz 0 260 22.04.12, 22:18:43