Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İdeal kilo için ölçünüze giden yol
#1
Kimbilir kaç sabah bu gün diyete başlıyorum diye uyandınız başladınız yada başlamadınız sonuç kilolar aynı. Ama üzülmeyin herkes sizin gibi.

Kararlısınız. Bir an önce ideal kilonuza kavuşmak istiyorsunuz. Gazete ve dergilerde haftada 10 Kg verebileceğiniz, uyurken zayıflayabileceğiniz, yosun banyoları akapunktur tedavileri ile ilgili yüzlerce haber okuyorsunuz. Yakın çevreniz veya arkadaşlarınız kendi uyguladıkları diyet programlarını öneriyorlar size.

Eğer şişmanlık sorununuz varsa, harcadığınız enerjiden azını, zayıflık sorununuz varsa, harcadığınız enerjiden fazlasını almanız gerektiğini biliyorsunuz. Zaten size önerilen diyet programlarının temeli bu prensiplere dayanıyor.

Ancak size uygun olan hangisi. Bir türlü emin olamıyorsanız ve bunlardan vazgeçmek istemiyorsanız herkesin çeşitli beslenme alışkanlıklarınız var. Örneğin etsiz yaşamanız imkansız.

Ekonomik zorunluluklar: Fazla söze gerek yok. Size önerilen diyet programının bütçenize uygun olmasını istiyorsunuz.

Tıbbi zorunluluklar: Sağlık sorunlarınız var. Size önerilen her gıdayı yiyebilmeniz söz konusu değil. Yasaklı yiyeceklerin üzerini çizdiğinizde, rejim listenizden geriye zaten bir şey kalmıyor. Aç kalacak değilsiniz ya!

Düşük kalori diyetlerinde bazı olumsuzluklar yaşanır. Protein, yağ, karbonhidrat oranlarındaki dengesizlikten veya vitamin eksikliğinden kaynaklanan bazı sorunlar ortaya çıkar. Sinirlilik, yorgunluk hissi, halsizlik, göz altlarında halkalanma, yüzde çökme gibi durumlara sıkça rastlanır. Boşalan yağ hücreleri nedeniyle vücutta sarkmalar, kırışıklıklar oluşabilir.

Beslenme uzmanlarımızın verdiği, sadece sizin alışkanlıklarınıza ve zorunluluklarınıza özel, yasaksız ve protein, yağ, karbonhidrat oranları dengelenmiş diyet sayesinde bu tür olumsuzluklar yaşanmaz.

Size sunulan program, diyetle boşalan yağ hücrelerini sıkılaştırıcı özelliği olan pasif jimnastik aletleri ile desteklenir. Böylece vücutta sarkma, kırışıklık, çatlak gibi olumsuzluklar yaşanmaz.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Karbonhidrat Diyeti ile Karbonhidrat Alımını Azaltarak Kilo Verin Faruk Arslan 0 644 12.04.13, 17:50:01
Last Post: Faruk Arslan
  Kilo vermeyi engelleyen 9 faktör Bullem 0 368 07.11.12, 21:28:26
Last Post: Bullem
  Kilo ve Sebepleri enginon07 0 447 06.10.12, 13:38:00
Last Post: enginon07
  Kilo Kaybını Hızlandırmak enginon07 0 424 06.10.12, 13:33:26
Last Post: enginon07
  Kilo Vermek İçin Uyuyun Faruk Arslan 0 313 22.09.12, 14:18:18
Last Post: Faruk ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)