Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Deşifre Ediyoruz"
#1
Hopdedik Deli Dumrul filminin senaristi Bayram Özbek, filmin Türkiye'deki karanlık olayları deşifre ettiğini söyledi.

Haber: 'Deşifre Ediyoruz'
İngilizce öğrenmek için kursa gitmek şart değil! Tıklayın!
"Ona ve onu sevenlere ithaf olunur" sözüyle başlayan 'Hopdedik Deli Dumrul' filminin senaristi ve Üsküdar Kemalettin Eröge Polis Eğitim Merkezi Şube Müdürü Bayram Özbek, Filmin Türkiye'deki karanlık olayları deşifre ettiğini söyledi.

Yönetmenliğini Oğuz Yalçın'ın yaptığı Hopdedik Deli Dumrul filminin galası Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Galada konuşan senarist Özbek, "Polisin uğraştığı karanlık kesim, bir takım mihraklar, yasadışı terör örgütleri var. Bu örgütlerin aslında sağ sol bölücü tüm örgütlerin aynı amaca doğru hizmet ettikleri Türkiye'yi bölüp parçalayıp, Türkleri ve Kürtleri, Alevi ve Sünnileri karşı karşıya getirip kırdırmayı planlıyorlar. Film aslında bunu deşifre ediyor." şeklinde konuştu.

"FİLMDEKİ ŞEHİT KANAAT ÖNDERİ MUHSİN YAZICIOĞLU OLABİLİR"

Filmde şehit bir kanaat önderi olduğunu söyleyen Özbek, "Bu belki rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu olabilir, belki başka bir insan olabilir ama, hayatını Türkiye için feda eden bir kahraman, bunu anlatıyoruz." diye konuştu.

Filmde Deli Dumrul karakterini canlandıran Emir Benderlioğlu ise galada yaptığı açıklamada, Anadolu insanı, içinde küfür barındırmayan, gereksiz cinsellik barındırmayan, komedi ve dram filmi isteklerine bir yanıt olduğunu söyledi. Benderlioğlu, "İçinde küfür olmayan, gereksiz cinsellik olmayan içinde aksiyon olan, aşk olan, dram olan bir film oldu. Şimdi top izleyicide." ifadelerini kullandı.

Filmde İhsan Bey karakterini canlandıran Bulut Aras, rolünü şu sözlerle anlattı: "Bu filmde İhsan Bey isminde birini canlandırıyorum ama lakabı Koca Reis. Hayatının çoğu cezaevinde geçmiş ama çok idealist, inançlı, halkını vatanını milletini çok seven bir karakter. Bana bu rol teklif edildiğinde bayağı bir tereddüt ettim. Böyle bir işi hakikatten kendimden gördüm ve kendim bu işe ne katabilirim diye düşündüm. Hiç zorlanmadan bu karakteri ortaya çıkartmaya çalıştım."

Filmin özet senaryosu ise şöyle; Deli Dumrul (Emir Benderlioğlu), İstanbul'un kurtlar kuşlar alemine meydan okumuş ve Oyuna getirilerek hapse düşmüştür. İçerde hayatının zindana döneceğini düşünürken, ruh dünyasında derin tesirler meydana getiren İhsan Bey (Bulut Aras) ile tanışır. Hapiste Dumrul ile İhsan Bey'in manevi evladı Alperen ( Orhan Bıyıklı) arasında sıkı bir dostluk başlar. Deli Dumrul'u, gönül eri İhsan Bey'i ve yiğitlik timsali Alperen'i uğradıkları iftiralardan aklayıp kurtaracak kişi ise Başkomiser Semih (Mesut Çakarlı) ve Komiser Zeynep'tir (Ceren Benderlioğlu).

Önce İhsan Bey ve Alperen, ardından da Deli Dumrul aklanarak tahliye olur. Yalana, dolana, talana, hırsıza, arsıza, yolsuza, laine ve haine.. ve de cümle haşerata Deli Dumrul, Alperen, Boşkomiser Semih ve Komiser Zeynep, İhsan Bey'in etrafında kümelenir ve gizli şer şebekesini çökertmek için amansız bir mücadeleye başlarlar.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  "Deşifre Ediyoruz" mkt 0 316 03.04.11, 13:22:52
Last Post: mktUsers browsing this thread: 1 Guest(s)