Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inlet Technologiesi satın alıyor
#1
Satın alma ile Cisco'nun Videoscape stratejisinin desteklenmesi amaçlanıyor

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, Adaptive Bit Rate (ABR) dijital medya işleme platformları lider sağlayıcılarından Inlet Technologies'i satın almaya hazırlandığını duyurdu. Merkezi Kuzey Carolina'daki Raleigh'de bulunan Inlet'in, Cisco'nun Videoscape TV platformunun özelliklerinin artırılmasına katkıda bulunması ve servis ile içerik sağlayıcılara Internet Protokolü (IP) üzerinden herhangi bir cihazdan video deneyimi sunma imkanını sağlaması planlanıyor.

Cisco Videoscape, servis sağlayıcıların dijital TV ile sosyal medya ve iletişim uygulamalarındaki online içeriği bir araya getirerek ev ve mobil video deneyimini sunmalarını sağlayan kapsamlı bir TV platformu. Inlet'in yönetilen ve yönetilmeyen ağlarda akan multimedya içeriğinde kullanılan ileri ABR teknolojisi, video akışının kalitesini gerçek zamanlı ağ koşullarına uyarlıyor.

Cisco Başkan Yardımcısı ve Servis Sağlayıcı Video Teknoloji Grubu Genel Müdürü Enrique Rodriguez, "Mobil, masaüstü ve akıllı cihazlarda medya tüketimi arttıkça servis ve içerik sağlayıcılar heyecan verici video deneyimleri sunma konusunda inanılmaz fırsatlara sahip oluyor. TV deneyiminin yeniden keşfinde Cisco'nun Videoscape platformu önemli bir rol oynayacak ve Inlet satın alması da müşterilerimizin ağı, yenilikçi video deneyimlerini tüm cihazlardan tüketicilere sunacakları bir platform haline getirmesini sağlayacak" diyor.

Inlet, Cisco'ya IP ağlardan herhangi bir cihaza ABR video sunma teknolojisinde uzman olan güçlü bir ekiple katılıyor. Anlaşmanın tamamlanmasının ardından Inlet çalışanları Cisco'nun Servis Sağlayıcı Teknoloji Grubu'na katılacak.

Anlaşmaya göre Inlet'in tüm hisseleri için Cisco yaklaşık 95 milyon dolar ödeme yapacak. Anlaşmanın 2011'in ilk yarısında tamamlanması bekleniyor.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Google, Androidi geliştirmek için FlexyCore firmasını satın aldı! Yasin Arslan 0 480 23.10.13, 19:07:23
Last Post: Yasin Arslan
  MasterCard, ödeme sistemi şirketi Provus'u satın aldı! Yasin Arslan 0 373 10.10.13, 17:51:19
Last Post: Yasin Arslan
  Yemeksepeti'nden Yeni Satın Alma Faruk Arslan 0 465 03.10.13, 19:34:54
Last Post: Faruk Arslan
  Google, Flutter'ı satın aldı! Yasin Arslan 0 338 03.10.13, 13:47:42
Last Post: Yasin Arslan
  Amazon CEO’su The Washington Post’u satın aldı! Yasin Arslan 0 339 02.10.13, 16:19:48
Last Post: Yasin ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)