Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony'den korsan PS 3 ve PSN hakkında duyuru!
#1
Sony Eurasia, korsan yazılım ve cihazlar kullanarak PlayStation 3 aracılığıyla PSN hizmetine erişim engellemesi ile ilgili bir açıklamada bulundu. Buna göre Sony, resmi olmayan yollarla PS3 üzerinden PSN'ye erişimi engelleyecek. İşte açıklamanın tam metni:

Sony olarak, PlayStation3 üzerinde sunulan içeriğin fikri haklarını korumak, oyun endüstrisinin ve yasal yollarla oyun oynamayı tercih eden tüm tüketicilerin, korsan ve kaçaklar yüzünden gördüğü zararı engellemek için hem donanım hem de yazılım açısından her zaman gerekli tedbirleri alma ilkesi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu yaklaşımımız çerçevesinde, bugün itibariyle, "PlayStation3 Sistemi için Sistem Yazılım Lisans Anlaşması" ve "Servisler ve Kullanıcı Anlaşması Şartları"nı ihlal eden tüm sistemleri önlemek üzere resmi olarak harekete geçtiğimizi bildiririz.

Harekete geçtik çünkü, maalesef bir süredir PlayStation 3 için resmi olmayan cihazlar, bilgisayar korsanı/sanal alem suçluları tarafından piyasaya sunuluyor ve ne yazık ki bu cihazlar da, yine korsan olarak tanımlayacağımız resmi olmayan yazılımlar kullanıyor. Bu tarz cihaz ya da yazılımların kullanımı ise PlayStation Network ve Etik Topluluk Kuralları için belirlenmiş "PlayStation 3 Sistemi için Sistem Yazılım Lisans Anlaşması" ve "Servisler ve Kullanıcı Anlaşması Şartları"nın ihlaline yol açıyor.

PlayStation 3 Sistemi için Sistem Yazılım Lisans Anlaşması'nı ihlal ederek, hiçbir şekilde yasal nitelik taşımayan bu kullanım nedeniyle de sistemin tüketiciye sunduğu garantinin de geçersiz olduğunun bilinmesini isteriz. Tüm bunlara ek olarak, korsan yazılımı kopyalamanın ya da kullanmanın, Uluslararası Fikri Hakların da ihlali olduğunu açıkça bildiririz.

Bu gerekçelerle, korsan cihaz ya da yazılım kullananların, PlayStation 3 üzerinden PlayStation Network servisine erişimini engellemiş bulunuyoruz. Bu erişim engellemesi, Sony olarak her zaman fikri hakların korunması yönünde tavır almaya devam edeceğimizin en ciddi göstergesidir.

Erişim engellemesini aşmak için tüketicilerin, korsan cihazların kullanımına derhal son vermeleri ve resmi olmayan tüm yazılımları sistemlerinden hemen silmeleri gerekmektedir.

"Korsan oyunlar endüstriye zarar veriyor"


Korsan yazılımlar ve oyunların telif hakkı ihlali, oyun endüstrisine zarar vermekle kalmayıp, aynı zamanda, tüm sadık PlayStation severlerin özellikle online deneyimleri için de hile ve kaçak girişler nedeniyle büyük bir tehdit oluşturuyor.

Bu engellemeden, PlayStation 3 sistemini yasal yollarla kullanmakta olan hiçbir oyuncumuzun etkilenmeyeceğini ve gönül rahatlığıyla PlayStation 3 eğlencesinin tadını çıkarmaya devam edebileceklerini belirtiriz.

Gerek Türkiye gerekse küresel ölçekte oyun pazarının en yenilikçi lideri konumumuz ile oyun dünyasının gelişiminin önünü kesecek nitelikteki her türlü sahteciliğin karşısında duracak, bu konunun tüm taraflarını kaynağından doğru bilgilendirme ve eğitme sorumluluğumuz ile resmi yolları tercih etmeyi teşvik edeceğiz.

Konu ile ilgili sizi aydınlatabildiğimizi umar, açıklamamızın şu an için tüm detayının bu olduğunu ancak yeni gelişmeler dahilinde sizi yine haberdar edeceğimizi bilginize sunarız.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Sony SmartWatch 2 akıllı saat özellikleri neler? Yasin Arslan 0 341 23.10.13, 19:19:26
Last Post: Yasin Arslan
  Sony yeni akıllı saatlerini piyasaya sundu! Yasin Arslan 0 341 20.10.13, 19:56:00
Last Post: Yasin Arslan
  Sony'den 4K Projektör Reality Creation! Yasin Arslan 0 298 06.09.13, 13:46:27
Last Post: Yasin Arslan
  Sony giyilebilir 3D görüntüleyicisini tanıttı. Yasin Arslan 0 227 03.09.13, 20:37:01
Last Post: Yasin Arslan
  Sony SmartWatch 2 çıkışı 9 Eylüle ertelendi! Yasin Arslan 0 366 16.07.13, 20:38:31
Last Post: Yasin ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)