Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gizli grubun en büyük 5 hack olayı!
#1
Visa ve PayPal gibi büyük kuruluşların sitelerini çökerten ve son zamanlarda ismi sıkça gündeme gelen 'Anonim' adlı hacker grubu, 4Chan adlı web sitesinde yayınladığı anarşik mesajla da dikkatleri üzerine çekmişti. İşte 'Anonim' grubunun bugüne dek hedef aldığı en büyük 5 hedef:

[Image: 20110309130453.jpg]

2. Koch kardeşler

Tutucu olmalarıyla bilinen milyarder kardeşlerin 'Zengin Amerikanlar' adlı avukatlık grubu web sitesine saldıran Anonim, siteyi çökertmiş ve şunu iddia etmişti: 'Koch ve benzeri oligarşiler, Wisconsin'de politik gündemi karıştırıyor.'

[COLOR="Red"]3. Scientology Kilisesi
[/COLOR]
Anonim, 2008 yılında Scientology'ye savaş açtığını duyurmuştu. Gawker'ın ortaya çıkardığı ünlü oyuncu Tom Cruise'un Scientology videosu Anonim grubunu harekete geçirdi. Karşılık olarak kendi videosunu yayınlayan Anonim grubu, videosunda şunları söylüyordu:

'Size lider olarak güvenenlere olan etkinizin büyüklüğü tarafımızca anlaşılmıştır. Bundan dolay Anonim, kuruluşunuzun yok edilmesi gerektiğine karar vermiştir.'

'Project Chanology' adında bir program başlatan grup, kullanıcıları kiliseye spam e-posta göndermeye, telefonla aramaya ve hizmeti engelleme saldırıları yapmaya davet etmişti.

4. WikiLeaks

Anonim grup, Aralık 2010'da Wikileaks ve kurucusu Julian Assange ile ilişkisini kesen kuruluşları cezanladırma girişiminde bulundu. MasterCard, Wikileaks ile ilgili işlemleri yapmayı durdurduğunda Anonim grubu MasterCard'ın sitesini çökertmişti. Visa, PayPal ve Assange'ı eleştiren Sen. Joe Lieberman'ın web sitesi de aynı kadere mahkum olmuştu.

Grup, sitesinde WikiLeaks ile herhangi bir bağının olmadığını ancak saydamlık ve sansürlemeyi engelleme adına bu yola başvurdaklarını söylemişti.

5. Güvenlik yöneticisini istifa ettirdi

Anonim'in şimdiye dek olan belki de en büyük darbelerinden biri, HBGary Federal adındaki bir Amerikan güvenlik firmasının, siber aktivistleri izlemesi için devlete yardım etmesi nedeniyle, başkanının geri çekilmesine neden olmasıydı. HBGary Federal'in başkanı Aaron Barr, Financial Times'a Anonim grubunun liderlerinden bazılarının isimlerini açıklayabileceğini söylemişti.

Grubun buna cevabı ise HBGary'nin bilgisayar sistemlerini şirketin web sitesini kullanarak hack'lemek, 71.000 özel e-postaya ulaşmak ve herkesin okuyabileceği şekilde yayınlamak olmuştu. Ortaya çıkan e-postalar, şirketin imajını korumak için birtakım kirli numaralara başvurduğunu ortaya çıkarmıştı. 28 Şubat'ta Aaron Barr, görevini bırakmak zorunda bırakılmıştı.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Teknolojinin gizli kahramanı JAVA! Yasin Arslan 0 368 08.10.13, 18:12:56
Last Post: Yasin Arslan
  HTC yaşanan hırsızlık olayı ile çalkalanıyor! Yasin Arslan 0 238 04.09.13, 13:01:00
Last Post: Yasin Arslan
  Şarj Cihazı ile Hack Faruk Arslan 0 259 07.06.13, 19:47:22
Last Post: Faruk Arslan
  Emniyet ve Mit RadHack ve Anonymous tarafından hack'lendi. Hakan Atabas 0 318 19.07.12, 13:44:24
Last Post: Hakan Atabas
  Apple'dan gizli not ! Faruk Arslan 0 198 10.05.12, 15:01:36
Last Post: Faruk ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)