Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayara Bulaşan Ke yloggerden Kurtulmak ve Güvenlik
#1
Bilgisayarınıza bulaştığında hiçbir şekilde haberiniz olmaz. Masaüstünüzü yada browser başlangıç sayfanızı sabitlemez.Kısaca tanımlamak gerekirse kişilerin ürettiği ve oluşturulması çok kolay ajanlardır.

Peki Bu Ajanlar Ne Yapar ?

Doğrusunu söylemek gerekirse ne yapmazki ? Deyim yerindeyse saman altından su yürütürler.Klavyenizden girdiğiniz her harfi tek tek kaydeder.Tahmin edebileceğiniz üzere internet bankacılığı şifreleriniz , msn şifreleriniz,eğer internet siteniz var ise sitenizin şifresi sitelerdeki üyelikleriniz… Kısaca herşey bu ajanı oluşturan kişinin eline geçer ve sizin için çok ciddi problemlere yol açacağı kesin.

Teknoloji geliştikçe virüslerin işleyişleride değişmekte ve gelişmektedir.Örneğin eskiden sadece klavyeden girilen bilgileri alabiliyordu.Daha sonra geliştirildi ve kopyalanan bilgileri alabilir hale getirildi.Daha sonra teknoloji gelişti ve sanal klavyeler oluşturuldu güvenliğiniz için sanal klavyeleri kullanın diye sayısız reklam yapıldı.Fakat bununda çözülmesi fazla uzun sürmedi.Günümüzde sanal klavyede kullandığınız işlemleri bile kullanıcısına ileten virüslerle karşılaşmak mümkün.

Peki Bu Lanet Virüsten Nasıl Kurtulabilirim ?

Aslında virüslerden kurtulmak oldukça basit.Birkaç yöntemi sizlerle paylaşabileceğim sadece.

1. En temizi bilgisayarınıza format atmanız.Fakat uğraşamam diyorsanız.
2. Başlat >> Çalıştır >> msconfig ve enter tuşuna basıyoruz.Daha sonra açılan sekmelerden başlangıç bölümüne geliyoruz.İşaretli olan uygulamalar arasında aaaloggerı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.Tavsiyem başlangıçta sadece sistem için gerekli dosyaları çalıştırın ve bu bölümü sık sık kontrol edin.
3. Sürekli güncelleme imkanınız olan bir virüs programı.

Ke yloggerlardan kurtulmanın en basit 3 yolu bunlardır.Bundan başka birçok yöntemle bu virüsleri sisteminizden uzaklaştırabilirsiniz.Fakat bu 3 yöntem en basitleri ve kısa yoldan yapılabilecek bir uygulama olduğu için sadece bu 3 yöntemi sizlerle paylaştım.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Trend Micro Titanium Güvenlik paketi satışa çıktı! Yasin Arslan 5 2,604 30.09.16, 13:07:27
Last Post: WilliamAmive
  Güvenlik ve Güvenlik Açıkları Kapatma Hakan Atabas 2 921 27.04.12, 16:36:40
Last Post: Fatih Arslan
  Güvenlik ve SSL'in önemi nedir? Admin 0 752 02.08.11, 05:38:34
Last Post: Admin
  Güvenlik Terimleri / Anlatımlı SuskuN 0 516 31.03.11, 08:37:17
Last Post: SuskuN
  CHIP Görsel Güvenlik Eğitimi Türkçe (2010) SuskuN 0 447 31.03.11, 08:35:23
Last Post: SuskuNUsers browsing this thread: 1 Guest(s)