Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Özel Google Server Both Konfıgürasyonu Yapılır.
#1
Sfenks Arama
vB DefaultBB SfenksDP Sfenks
Dahil Ücretsiz 25 $
Maliyet
EvetYokEvet
Desteklenen
YokEvetEvet
Offloads Kaynak Yoğun Arama Sorguları
7000 min42 dk18 dk
12M Posts Tam Endeksi Zaman
N / AYokEvet
Işleri Sfenks Of Son Sürümleri ile
YokYokEvet
Destekler Sorgu Genişletilmiş Sözdizimi
EvetYokEvet
Tüm destekler Standart vB4 İçerik Türleri
YokYokEvet
Özel Mesaj Arama
YokYokEvet
Kullanıcı ara
YokYokEvet
Kullanıcı Not Arama
YokYokEvet
IP Adres Arama
EvetYokEvet
Sosyal Grup Arama İade Mesajlar
EvetYokEvet
Kolları Delesyonlar / Undeletions
EvetYokEvet
Kolları Kullanıcı Düzgün birleştirir
EvetYokEvet
Yapışır Forum için "Do Not Endeksi" Ayarı
EvetYokEvet
Yapışır Madde "Aranabilir" ayarlanması için
EvetYokEvet
Tam UTF-8 (Unicode) Desteği
YokYokEvet
Üst Post Alanları Göster Blok verir
EvetEvetYok
Sonuçlar Kadar 60 Dakika Eski
EvetYokEvet
Olmayan Suite ile çalışıyor
Neden değiştirin vBulletin'in Database ara?
bu soruyu soran varsa, şansını gerekmez vardır. arama sistemi için 4 işler iyi Powered yerleşik ise, kullanmaya devam edin. Genellikle, bir forum sahibi 500.000 mesajları ~ düşünmeye başlaması gerektiğini şey ve belki 1.000.000 mesaj etrafında bir zorunluluk haline gelir. Powered varsayılan veritabanı arama MySQL FULLTEXT arama dayanmaktadır. MySQL FULLTEXT arama çalışır, ancak iyi ölçek için tasarlanmış değil.
Neden Bu olun mi?
Biz doğru evlat Powered erken vardı bir 4 arama işlevini kullanarak dünya değil test gerçek mi bizim test ortamı ve. Bu nedenle, sitemizde kullanışlı olduğunu ancak ve arama sona erdi devre dışı kadar ihtiyacı tamamen 4 Powered sonra yükseltme (biz zaman mesaj at 12.000.000 vardı etrafında). seçenekler bizim ederken değerlendirirken, açık kaynak kararı hızlı dayalı son derece yedek aramak için sadece kurmak kendi Sfenks arama motoru . ve vBulletin geliştiriciler sonunda arama piyasaya kendi Sfenks tabanlı, ancak yapılan bizimki şimdiden bunu biz sonra ve dışarı olarak döner o, yaptığımız tek bizim bu nedenle sıkışmış olan, daha iyi oldu biraz sakin.

Biz (onu .. heh için diğer site sahipleri bazı pestering sonra) oluşturulduktan sonra diğer site sahipleri ~ 4 ay kullanmak için bizim serbest bırakmaya karar
Performans ve Ölçeklenebilirlik
Sfenks çok yüksek trafik sitelerde herhangi bir sorun olmadan (o günde milyarlarca belgeler arasında arama milyonlarca işleyebilir) arama işlemek için kullanılan sistemdir. Craigslist, Slashdot ve WordPress gibi siteler, arama için tüm kullanım Sfenks. veritabanınızdan boşaltma aramaların site / forum çalıştırmak için gereken çok daha az veri tabanı kaynaklarını yol açacaktır.

varsayılan arama kullandığı ne kadar kaynakların kaba bir örnek, bu BB veritabanı arama ile dizine 12M mesajların yaklaşık 5 gün sürdü. Aynı içerik bizim Sfenks sistemi ile endeks 18 dakika sürdü.
Yeni İçerik Türleri
İçerik türlerine vBulletin ek olarak tüm normal, biz (tip içerik ekledi destek için 3 tane daha aranabilir Kullanıcılar kullanıcı hakkında hiçbir şey dayalı sonuçların geri döner [herhangi bir özel alanlar, imzalar, kullanılan e-postalar onlar hiç vb] ve Kullanıcı Notları kullanılabilir kullanıcılara mods / yöneticileri) ve arama yapabilirsiniz Özel Mesajlar . Biz de adresi ile bir IP yapılabilir bir şey kolayca bulmak genişletilmiş mevcut içerik türleri, bu nedenle aramaların adresi destek IP.
Ne Kadar Maliyet mu?
Bu üyeler premium için ücretsiz. üye Eğer prim bir sen değil, siz yapabilirsiniz biri 25 dolar. Premium üyeler iyi olsun yükseltmeleri ve destek olarak.
Ne Sistem Gereksinimleri mısınız?
Sen) ücretsiz it's (olmalıdır bir sunucu çalışan Sfenks veya 0.9.9 sonra. Bulabileceğiniz talimatları burada montaj . sistem Sfenks Lütfen sahip kadar bizim kurmaya çalışırsanız sizi ve ÖNCE sunucusu çalıştıran.

O vBulletin 4.0 veya üstü ile çalışır ve bir-Powered veritabanı arama için yedek içinde hiçbir dosya gerektirir damla kadar veya şablon düzenlemeleri's.
Nerede Get It musunuz?
Premium üyeler için buraya halledelim .
Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)