Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teknolojiyle tasarımın birleştiği son nokta
#1
Mini Cooper'dan oyun koltuğu yaptı.

Bir arabanın sadece ön kısmından yaratılan bu "şey", herkesin evinde görmek isteyeceği cinsten...

Piyasaya birçok farklı amaca hizmet eden, gamepad ya da benzeri oyun kontrol cihazları uzun zamandır çıkmakta. Aynı şekilde, ev multimedya sistemlerinin gördüğü ilgi de azımzanacak gibi değil. Genel olarak spesifik bir hedef kitle üzerinde etkili olan bu ürünler, aslında herkesin fazlasıyla dikkatini çekiyor.

Yine de bazı özel ürünler var ki nasıl yapıldıklarına bile anlam veremiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda farklı otomobil parçalarından yapılan mobilyalar fazlasıyla dikkat çekmişti. Fakat bu seferki icat özellikle oyun tutkunlarının hepsinin evlerinde olmasını isteyecekleri bir cihaz. İngiltere'de yaşayan 37 yaşındaki Gawthorne isimli şahıs; ürettiği cihazı tam bir multimedya sistemi olarak nitelendiriyor.

Bu "otomobilde" yok yok!

İlk olarak icadı ya da daha doğrusu dizaynı için bir Mini Cooper otomobil kullanmayı uygun görmüş kendisi. Arabanın sadece ön kısmını kullanan çılgın İngiliz, cihaza; bir adet Xbox, 500 walt gücünde ses sistemi, lazer ışıklandırma, stereo ses düzeneği, hemen arka tarafına buzdolabı ve hatta uzaktan kumandalı bir sigara makinesi monte etmiş. Yetmezmiş gibi televizyona da bağlanan makine, bir anda çok konforlu ev sistemine de dönüşebiliyor. Üzerine eklenen "Butt Kicker" isimli teknoloji sayesinde; aksiyon filmlerindeki mermi efektlerine direk olarak reaksiyon vererek, koltuğa oturan kişinin sanki filmin içerisindeymiş gibi olmasını sağlıyor.

Tekerlekleriyse, fazladan iki kişinin daha oturabileceği şekilde dizayn edilen cihazdan an itibariyle sadece bir adet mevcut. Fiyatı 8,000 sterlin olarak belirlenen bu muhteşem cihaz, yakın zamanda sınırlı sayıda da olsa üretilecek...
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  İnsan beyni, teknolojiyle bütünleşirse! Yasin Arslan 0 340 24.08.13, 18:20:09
Last Post: Yasin Arslan
  Samsung, 8 çekirdekli teknolojiyle geliyor! Yasin Arslan 0 259 11.01.13, 17:59:36
Last Post: Yasin Arslan
  Facebook Face.com'u satın almada son nokta! Yasin Arslan 0 210 30.05.12, 14:56:17
Last Post: Yasin Arslan
  Dilsizler Teknolojiyle Konuşacak zeday 0 289 16.05.12, 10:43:40
Last Post: zeday
  Korsan yazılımda son nokta! SuyunGizemi 0 251 01.10.11, 12:43:23
Last Post: SuyunGizemiUsers browsing this thread: 1 Guest(s)