Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anne babalara Facebook uyarısı
#1
Amerikan Pediyatri Akademisi'nden Dr. Gwenn O'Keeffe, popüler arkadaşlık ve fotoğraf sitesi facebook'un çocuklara zararlı olabileceğini belirtti.

O'Keeffe, "bazı çocuklar, facebook sayfalarındaki hareketliliğe yetişemediklerini düşünürlerse kendilerini daha kötü hissedebilirler. Facebook, gerçek hayatta olup bitenleri çarpıtılmış biçimde yansıttığı için, çocuk için kalabalık okul kantininde hep tek başına kalmaktan daha zararlı olabilir" dedi.

O'Keeffe, Amerikan Pediyatri Derneği'nin yeni sosyal medya kılavuzunun baş yazarı. Kılavuzda, çocuk doktorlarından anne ve babaları, çocuklarını internetin ve Facebook'un muhtemel zararları ve kötüye kullanımları konusunda bilinçlendirmeye teşvik etmeleri isteniyor.

Chicago'da lise ikinci sınıfa giden Abby Abolt, "Facebook bana hiçbir zaman zararlı olmadı. Ama bazı çocuklara zararı dokunabileceğini kabul ediyorum" diyor.

Abolt, "Pek arkadaşınız yoksa ve hayata pek katılmıyorsanız insanların facebook'da iyi konumlara sahip olduğunu görmek bir çocuğu alabora edebilir. Facebook popülerlik yarışması gibi" dedi.

Dr. O'Keeffe, "facebook, yeniyetmelerin, ergenlerin zamane gençlerinin mahalledeki oyun yeri gibi. Sağlıklı unsurlar da var. Arkadaş edinme gibi. Onun için facebook'un yararları da gözardı edilmemeli. Aşırı kullanım tehlikesini de unutmamalı" dedi.

Wisconsin Üniversitesi'nin ergen tıbbı uzmanı Dr. Megan Moreno ise facebook'un depresyona eğilimliler için olumsuz etkisi olabileceğini, ancak anne-babaların, facebook kullanmayı "çocuklarını depresyona sokacak bir şey olarak görmemeleri" gerektiğini belirtti.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Standart Eset'ten cadılar bayramı uyarısı Dünyanın en çok kullanılan antivirüs progra Maganda 0 345 23.04.11, 22:58:21
Last Post: Maganda
  Anne Sütü Veren İnek Üretildi KoLiK 0 248 23.04.11, 18:05:28
Last Post: KoLiK
  Facebook’un kurucusu Facebook’a rakip oldu By_JaCKeD 0 368 21.04.11, 11:46:57
Last Post: By_JaCKeD
  Internet Explorer’ı bırakın uyarısı By_JaCKeD 0 294 19.04.11, 14:39:35
Last Post: By_JaCKeD
  Microsoft’tan virüs uyarısı By_JaCKeD 0 307 18.04.11, 16:37:44
Last Post: By_JaCKeDUsers browsing this thread: 1 Guest(s)