Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Symbian (henüz) ölmedi!
#1
Nokia Symbian'dan vazgeçmiyor!

"Symbian'ın sonu geldi" diyenlere Nokia'dan tokat gibi bir cevap... İçeride...

Nokia'nın Windows Phone 7'ye geçişiyle beraber Symbian için sancılı bir dönem başladı. Dev telefon firması önümüzdeki yıllarda 150 milyon Symbian cihazın piyasaya sürüleceğini söylese de, bu tam olarak kesin bir açıklama değil aksine bir amaç veya hedef.

Piyasada Symbian geliştiricilerinde ve çalışanlarında soğuk rüzgarlar eserken, Nokia Forum ve Geliştiriciler Birliği başkanı Purnima Kochikar'dan geliştiricilere açık mektup yayınlandı. Bu mektupta 2011 ve 2012 yıllarında daha yüksek işlemcilerle ve grafik performanslarıyla piyasada daha güçlü Symbian'ların olacağını söyleyen Purnima, geliştiricilere hazır olmalarını belirtti.

Symbian'ın ülkemizde, Çin'de, Hindistan'da ve Rusya'da akıllı telefon piyasasını halen elinde tutttuğunu düşünürsek, firmanın en azından bu piyasalarda işletim sistemini tamamen kapatmak gibi bir amacı olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca Purnima bu yaz gelecek olan Symbian güncellemesine ve telefonlara yeni bir soluk getirecek olan değişimlere de dikkati çekiyor. Bu güncellemede yukarıda da gördüğünüz gibi yeni bir ana ekran, ikonlar, tarayıcı ve birçok özellik bulunuyor.
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Yıldırım, Türkiye henüz 4G ye hazır değil! Yasin Arslan 1 300 04.01.13, 17:57:15
Last Post: Fatih Arslan
  Symbian için yeni dönem By_JaCKeD 0 306 24.04.11, 21:30:40
Last Post: By_JaCKeDUsers browsing this thread: 1 Guest(s)