Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ünder: "Takıma güven aşılamak lazım"
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Bülent Ünder, Florya'da düzenlediği basın toplatısıyla ligin kalan bölümünde yapmak istedikleri hakkında bilgi verdi.

Böyle bir göreve getirilmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Ünder, "8 haftalık süreçte takımın başarılı olabilmesi için elimden geleni yapacağım. Futbolcularıma sonuna kadar güveniyorum, onların bu durumun altından kalkacak potansiyelleri fazlasıyla var. Sakat ve cezalı oyuncuların kadroya katılmasından sonra her şey bizim için daha iyi olacak. Adnan Polat döneminin sona ermesini beklemiyordum. Ancak yeni yönetimin de bize gereken desteği vereceğinden eminim" dedi.

Hagi'nin gidişi yanlış

Galatasaray'da ayrılma biçimi nedeniyle Gheorghe Hagi'yi eleştiren Ünder, "Hagi, kulübün sembol isimlerinden birisi. Ancak ayrılışı bu şekilde olmamalıydı. Herkesin kendi tarzı vardır. Bize alınan karar saygı duymak düşer. Oyuncuların kaybettikleri güveni, geri kazanmaları için çalışacağız. Futbolcular gerçek bir profesyonel, belki size farklı gözüküyor ancak futbolcular neler yapıp yapmayacağının fazlasıyla bilincinde" diye konuştu.

Gençler çok önemli

Genç oyunculara önem vereceklerini belirten tecrübeli teknik adam, "Florya'ya yapılan yatırımları rahatlıkla görebiliyorsunuz. Buradan içeri girerken o dönemde yakalanan sinerjiyi direkt olarak içime çektim. İyi bir takımız ve gün geçtikçe kendimize olan güvenimizi kazanacağız. Tecrübeli oyuncular var takımda ve biz de bu tecrübeli oyuncuları altyapıdan genç isimler ile takviye etmeye çalışacağız" dedi.

Arda çok iyi bir Galatasaraylı

Arda'nın transferi ya da takımdaki geleceği hakkında yorum yapamayacağını belirten Ünder, "Arda'yı çocukluğundan bu yana tanıyorum. Bu başarılara elde edeceği belliydi. Her şeyden önce Arda Turan çok iyi bir Galatasaraylı. Arda'nın geleceği hakkında da bir şey söyleyemem. Çünkü onunla konuşmadım ve kafasındakileri bilmiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki Arda Turan, burada olduğu sürece Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet edecektir" şeklinde konuştu.
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)