Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kewell: "Teknik direktörler günah keçisi"
Galatasaray'ın Avustralyalı yıldızı Harry Kewell, Türk futbolunda kötü gidişten her zaman teknik direktörlerin sorumlu tutulduğunu söyledi.

"Zaman verdiğinizi iddia etmeniz için altı ay yetmez"

Kewell, Ntvspor.net'te yer alan röportajında konuyla ilgili olarak "Türkiye'deki anlayışa göre, işler kötü gidince teknik adam da gidiyor. Sahada olan bitene bakılmıyor. Schuster'de olduğu gibi. Bence bir teknik adama iki-üç yıl zaman tanımak lazım, ondan sonra ona şans verdiğinizi
söyleyebilirsiniz. Altı ayda bir şeyler değiştirilmez." ifadelerini kullandı.

"İstikrar şart"

Sözlerine "Teknik direktörlerin değişmesi takımlara etki ediyor. Maçlara başka bir hocayla çıkıyor, onun istediklerini yapıyorsunuz. Bir sonraki maçta istekler, yapmanız gerekenler değişiyor. İstikrar futbolda çok önemli." diye devam eden Kewell, Frank Rijkaard'ın gönderilmesine çok üzüldüğünü, birkaç gün önce takımla yolları ayrılan Gheorghe Hagi'yle de bir sorunları olmadığını söyledi. Kewell bu konu hakkında ise "Rijkaard kariyerimin en önemli isimlerindendi. Onun gittiğini duyunca büyük hayal kırıklığına uğradım. Neden gitti bilmiyorum. Bence bazı oyuncular onu anlamadı. O gittikten sonra da Hagi geldi ve birkaç oyuncuyla çalışmak istemediği dedikoduları yayıldı. Ama bunlar yalandan ibaretti. Ona çok saygı duyuyorduk." şeklinde konuştu.

"Kariyerimi burada bitirmek istiyorum"

Futbolu Galatasaray'da bırakmak isteyen Kewell, bu konuyla ilgili olarak "Galatasaray için toparlanmak, dipten zirveye doğru çıkmak için en doğru zaman. Ben burada olmak, kariyerimi burada bitirmek istiyorum. Yeni bir sözleşme için savaşacağım ama kulübün kararına da saygı duyacağım." dedi. Kewell şampiyonluk adayının ise Trabzonspor olduğunu söyledi. "Galatasaray çok özel bir kulüp." diyen Kewell, Liverpool'dan geldikten sonra Galatasaray'ın ne kadar büyük ve özel bir takım olduğunu gördüğünü ifade etti.
Reply

Users browsing this thread: 1 Guest(s)