Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 yılda 20 istifa !
Olağanüstü seçim-mahkeme ikilemi henüz çözülmeyen Galatasaray'da dün akşam ilginç bir gelişme yaşandı. Başkan Adnan Polat'ın 'istifa' çağrısına uymayan muhalif yöneticiler Mehmet Helvacı, Vedat Eşkinat ve Doğan Yalçınkaya, görevlerinden istifa ettiler. Tabii istifa, Polat'ın yabancı olduğu bir durum değil.

22 Mart 2008 tarihinde 2 bin 148 üyenin oyuyla Galatasaray Kulübü Başkanlığı'na seçilen Adnan Polat, 27 Mart Pazar günü yapılan Yıllık Mali Genel Kurul Toplantısı'nda idari yönden aklanamazken, başkanlık koltuğunda oturduğu 3 yıl boyunca tam 20 kez istifa şokuyla karşı karşıya kaldı.

İlk olarak Nisan 2008'de Galatasaray Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş, "Başkanımızın, altyapının yeni yönetim görevleriyle ilgili açıklamaları beni son derece üzmüştür. Bu yaklaşımı hak etmedim" diyerek görevini bıraktı. 5 Nisan 2008'de ise teknik direktör Feldkamp, takımın şampiyonluğa koşmasına rağmen kendisinden habersiz futbolcularla toplantı yapılması nedeniyle istifa etti.

Kasım 2008'de Galatasaray Su Sporları Genel Koordinatörü Remzi Tan, bir ay sonra Galatasaray Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Mehmet Bedestenlioğlu ile sarı-kırmızılı kulüpteki yaprak dökümü sürdü. Ocak 2009'da Galatasaray Bayan Basketbol Takımı'nın yeni antrenörü Cem Akdağ da görevinden ayrıldı.

Polat, Şubat 2009'da teknik direktörlüğe getirilen Bülent Korkmaz'ın istifasını sezon sonunda kabul etti. 22 Temmuz 2009 günü Denetleme Kurulu'ndan Suat Sucuka, Ramiz Orhan Ermeç ve Emin Şanlı istifa etti. Kasım ayında patlak veren Cemal Nalga skandalının ardından ise basketboldan sorumlu yönetici Yiğit Şardan ve Basketbol Şube Sorumlusu Ahmet Dedehayır da istifalarını sundu.

Nalga skandalı sonrası Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı'nda göreve getirilen genel menajer Nur Gencer, Aralık 2009'da istifa etti. Ancak yönetim kanadından gelen 'sağlık sorunu' gerekçesi, Gencer tarafından "Sağlık sorunu değil, Başkan Polat'ın isteği üzerine istifamı verdim" sözleriyle yalanlandı.

Sarı-kırmızılı taraftarın gözbebeği Haldun Üstünel, önce Futbol AŞ., ardından yönetim kurulundan ayrıldı. Temmuz 2010'da Galatasaray Medical Park Bayan Voleybol Takımı Menajeri Ebru Algür, görevinden ayrıldı. Ağustos ayında Merhum Özhan Canaydın’ın oğlu Murat Canaydın ise Pazarlama A.Ş. üyeliğini bıraktı.

22 Kasım 2010 tarihinde Cemal Özgörkey, "Olanlara kayıtsız kalıp, şartlar ve mazeretler öne sürmek, etiğimin dışında" sözleriyle istifa etti. Polat, 3 Mart'ta Sportif Direktör Adnan Sezgin'in istifasını kabul etti. Son olarak Mehmet Helvacı, Doğan Yalçınkaya ve Vedat Eşkinat görevlerinden ayrıldı.
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Göztepe Kulübü'nde istifa sercan_hawk 0 216 26.05.12, 00:02:45
Last Post: sercan_hawk
  Galatasaray'da istifa dalgası MiroslavStoch 0 353 30.03.11, 19:29:22
Last Post: MiroslavStoch

Users browsing this thread: 1 Guest(s)