Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vadi oyuncularından Üniversitede söyleşi
Kurtlar Vadisi dizisinde rol alan oyuncular Ayşe Çiğdem Batur (Savcı Leyla) ve Serpil Tamur (Nazife Anne) 5. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Düzce Üniversitesine konuk oldu.

Kurtlar Vadisi Dizisi'nde Hafize Ana rolünü canlandıran Serpil Tamur ve Savcı Leyla karakterini canlandıran Ayşe Çiğdem Batur, Düzce Üniversitesinin konuğu olarak, ''Türkiye'de Kadın Oyuncu Olmak'' konulu bir söyleşi gerçekleştirdiler.

Konferans Salonu'nda yapılan ''Türkiye'de Kadın Oyuncu Olmak'' konulu söyleşiye, Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Nigar Demircan Çakar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Oyuncular ilk etapta kendi

özgeçmişlerini aktardılar.

Söyleşide konuşan ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Serpil Tamur, Nazım Hikmet'in kadınları anlatan bir şiiri ile başladığı konuşmasında ''53 yıldır tiyatro ile uğraşıyorum. 49 yıl önce Devlet Konservatuarından mezun oldum. Buna rağmen halen kendimi genç olarak hissediyorum. Gençlerden aldığım enerjiyi kendime yansıtıyorum. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü yaptığım mesleği herkese gösterebiliyorum. Bu ortamda ise kadının çok güçlü olduğuna inanıyorum. Kadın 6 koldan bir işi yapabiliyor. En önemlisi ise doğurganlık özelliği olmasıdır. Şimdi Kurtlar Vadisi dizisinde de ana rolünü oynuyorum ve çok mutluyum. Çünkü en önemli özelliğimi taşıyorum ve oynuyorum'' dedi.

İlk kez bir söyleşiye katıldığını vurgulayan Ayşe Çiğdem Batur ise, ''Öncelikle Düzceli olduğumu hatırlatmak istiyorum. İlk, orta ve liseyi Düzce'de okudum. Daha sonra Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdim. Oyuncu olmak benim hayalimdi. Sırası ile bazı dizilerde oynadıktan sonra Kurtlar Vadisi'nde savcı rolünde oynamaya başladım. Bu benim için övünç kaynağı oldu'' dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılardan gelen sorular cevaplandı. Katılımcılar daha çok Kurtlar Vadisi dizisi ile ilgili sorular sorarak dizi hakkında bilgi almaya çalıştılar.

duzcedamla
Reply
bilgi icin tesekkurler MF KAYA
"Kalplere ulaşanlardır gönülleri fethedenler"

Fatih Arslan
Reply

Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Memati Vadi'de canlanıyor mu? Yasin Arslan 1 671 13.01.13, 18:52:36
Last Post: Fatih Arslan
  Vadi yine Zirvede, Polat'ın sesi bile Yetiyor Faruk Arslan 0 511 11.01.13, 21:55:37
Last Post: Faruk Arslan
  Vadi'de Veda - Polat Alemdar Ölecek mi? Fatih Arslan 0 1,662 20.11.12, 00:32:36
  Vadi'de yayınlanan 9 kişilik ölüm listesi zeday 1 793 21.02.12, 17:53:11
  Vadi bu hafta yok! _Fatih 0 548 04.01.12, 02:12:40
Last Post: _Fatih

Users browsing this thread: 1 Guest(s)