Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yüksel, Yaşlılar Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında
#1
Yaşlılar Haftası
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Yaşlıların Sorunlarını Anlamanın, Onların Yaşamlarını Güvenli ve Huzurlu Olabilecekleri Bir Ortamda Sürdürmelerini Sağlamanın Sosyal Devletin Görevi Olduğunu Belirtti.

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, yaşlıların sorunlarını anlamanın, onların yaşamlarını güvenli ve huzurlu olabilecekleri bir ortamda sürdürmelerini sağlamanın sosyal devletin görevi olduğunu belirtti.

Yüksel, Yaşlılar Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, toplumun direkleri, hayat rehberleri yaşlıları, bu anlamlı günlerinde saygı ile selamladığını ifade etti.

İçinde yaşadığı toplumun gelişmesi uğruna yıllarını tüketen, insanlara yanlışı ve doğruyu, çirkini ve güzeli öğreten yaşlılara hak ettikleri değerin verilmesinin kişisel duyguların ötesinde toplumsal bir görev olarak ortaya çıktığına işaret eden Yüksel, bu bağlamda yaşlıların toplumdan ne beklediği hususunun iyi algılanması gerektiğini vurguladı. Yüksel, mesajında şunları kaydetti:

"Yaşlılarımızın sorunlarını anlamak, onların yaşamlarını güvenli ve huzurlu olabilecekleri bir ortam içerisinde sürdürmelerini sağlamak sosyal devletin görevidir. Yaşlılığın topluma mal edilmesi gerekliliği ile bir yaşam biçimi olarak benimsenmesi temennisiyle tüm yaşlılarımıza sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum."

- ANKARA (Anadolu Ajansı)
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Akli dengesi bozuk Yüksel Akçiçek elektriğe kapıldı.. Hakan Atabas 0 484 07.03.11, 05:59:10
Last Post: Hakan AtabasUsers browsing this thread: 1 Guest(s)