Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırı
#1
BDP'den Tatlıses Tepkisi
BDP Genel Başkanı Demirtaş, Tatlıses'e Silahlı Saldırı Olayının PKK ve BDP İle İlişkilendirmesine Tepki Gösterdi.


Araç çiziklerinde son teknoloji! Tıklayın
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İbrahim Tatlıses'e silahlı saldırı olayının PKK ve BDP ile ilişkilendirmesine tepki gösterdi. Demirtaş, "Tatlıses'in partimizle dolaylı ya da doğrudan hiç bir teması olmamıştır. Adaylık konusunda hiç bir şekilde gündemimize gelmemiştir" dedi.

Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yanıt verirken, nevruz öncesi kaos ve gerilim yaratmaya çalışanların Tatlıses olayını çarpıttığını savundu. Demirtaş, "Aylardır durmuş olan askeri operasyonlara aniden yeniden başlayanlar, nevruz arifesinde Şırnak ve Bingöl'de 7 PKK'lıyı öldürerek bölgede bir anda tansiyonu yükseltenlerdir. Bütün bunlar olurken kaos planlarını bizim üstümüze yıkmaya çalışarak hedef şaşırtanlardır. Herkesi, olup bitenlere daha dikkatli ve vicdanlı bakmaya davet ediyorum" dedi.

BDP Genel Başkanı Demirtaş, Seçimler yaklaşırken ortaya çıkan son gelişmelerden hiç birinin tesadüf olmadığını, aylardır bunun psikolojik ve siyasi altyapısını hazırlayan hükümet yetkililerinin çıkıp başkalarını suçlayacaklarına tatmin edici açıklamalar yaparak halkı bilgilendirmeleri gerektiğini iddia etti. Demirtaş, şunları yazdı:

"Ayrıca, Tatlıses'in partimizle dolaylı ya da doğrudan hiç bir teması olmamıştır, adaylık konusunda hiç bir şekilde gündemimize gelmemiştir. Komada yaşam savaşı veren bir sanatçı üzerinden halen partimizi nasıl yıpratacaklarının hesabını yapanlar büyük ve kirli bir tezgahın bilerek, bilmeyerek parçası oluyorlar. Lütfen bu bilgi kirliliği içinde en azından vicdanınızı koruyun."

Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA) (Doğan Haber Ajansı)
Reply


Possibly Related Threads...
Thread Author Replies Views Last Post
  Kadıköy'de Silahlı Saldırgan Operasyonu Faruk Arslan 0 529 05.04.13, 16:23:44
Last Post: Faruk Arslan
  ADİDAS'ın Genel Müsüründen istifa Faruk Arslan 1 407 13.01.13, 23:07:39
Last Post: M_Salih08
  Polise Silahlı Saldırı Düzenlediler Faruk Arslan 0 422 11.12.12, 17:28:58
Last Post: Faruk Arslan
  Jandarma Karakoluna Saldırı ekskiz 0 279 24.09.12, 19:54:41
Last Post: ekskiz
  Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Tutuklandı Faruk Arslan 1 370 15.09.12, 21:49:17
Last Post: Fatih ArslanUsers browsing this thread: 1 Guest(s)