Forum Geliyoo  

Go Back   Forum Geliyoo > >

Yurtdışında Eğitim & Dil Okulları Yurtdışında Eğitim & Dil Okulları

Seçenekler
Alt 02-25-2013
Administrator Administrator isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Yurtdışı Üniversite Seçimlerine Dikkat!

Yurt dışında okumak isteyen bir çok öğrenci bulunuyor, şartlar ve zorluklar konusunda kendilerini hazır hissetseler de ne yazık ki; henüz buna hazır olmayabilirsiniz. İnternet de bir çok firmanın yayınladığı ilanlar, yazılar ve içerikler bulunuyor, bu konuda sizlere nasıl yardımcı olabiliriz önce buna bir bakalım isterseniz. Yurt Dışında Eğitim konusunda öğrencilerin dikkat etmesi gereken en önemli husus seçim yapacakları sırada lisan ve lisans üstü eğitim sonrasında bilgi birikimlerine en çok yardımcı olacağı yerdir. Bir çok üniversite bu konuda en iyi olduğunu iddia eder, aslında öenmli olan sizlerden alacakları ödemelerdir.

Okulların her öğrenciye birer banknot gibi baktığını bilmelisiniz, siz olsanız da olmasanız da o eğitim olduğu gibi aynı şekilde verilmeye devam ediyor. Sizin orda olmanız okulun o dönemli maddi ihtiyaçlarında kazanç elde etmesi için temin edilmiş oluyor. İhtiyaçlarınızın ciddi bir çoğunluğu aileniz tarafından karşılanacaktır, bu nedenle maddi imkanlarınızı en iyi şekilde düzenleyiniz. Gitmeden önce ciddi bir birikim oluşturmalı ve bunu en iyi şekilde döner sermaye getirisi olacak şekilde ayarlamanız size okul öncesinde çok fazla şey kazandıracaktır.

Şayet bu imkanlarınız yok ise alacağınız burslar ve öğrenci evleri yahut da aile yanında yardımcı olarak kalabileceğiniz yerleri seçin, bu yerlerde hem öğrenim açısından hem de dil açısından size çok fazla şey katabilecek konular olabilir. Aile yanında çocuk bakımı, yardımcı personel vb gibi konularda çalışabilirsiniz. Bu hem aile bütçenize katkı, hemde maddi olanakların yanı sıra bilgi ve tecrübelerinize oldukça yararlı olacaktır.

Bu imkanların hepsini bir şekilde sağlarım diye düşünerek, yahut da yurt dışında eğitim almanızın size kazanç sağlayacağını düşünerek bir ülkeye gidiyorsanız, yahut da orda kalırım bir şekilde kendime iş bulurum, durumları düzeltir aileme destek olurum diyorsanız. Bunu ciddi şekilde bir daha düşünün derim. Yurt Dışı Eğitimi özellikle Avrupa'da neredeyse bitti denebilir. Okullarda bulunan öğrencilerin çoğunluğu maddi getiri sağlamasının dışında bir özelliğe sahip değiller.

Fransa'yı ele alalım, "BAC" dediğimiz özelliklere sahip bir eğitim ve mezuniyet sistemi var. Lise bittiğinde BAC+3 Üniversite bittiğinde BAC+4 Master Bittiğinde BAC+5 Doktora bittiğinde ise BAC+8 var. Ancak bu BAC sahiplerinin 1 tanesini yan yana koy çarpma ve bölme işlemi dışındaki işlemleri sadece kağıt üzerinde değerlendirebilirler. Sonuç bulmaları ise neredeyse imkansız.

Burdaki kişilerin Lise'yi dahi bitirmiş olmaları onları sınıflandırmıyor, ancak herkesin kafasında bulunan bir Avrupa yaklaşımı var, inanın bana Avrupa Birliğine bence Türkiye asla girmemeli, girsede parasını ve bir çok şeyini değiştirmemeli. Aksi halde Avrupa ile birlikte Türkiye'de batağa sürüklenir. Avrupa birliği bir çok ülkenin kendi çıkarlarını korumak ve maddi olanaklarına başka maddi olanaklar katarak tek bir para biriminde toplanan bu oluşumu global anlamda kontrol altında tutmak için yapılmış bir olay. Oldukça gereksiz olmasının yanı sıra bence tecrübesiz ve yetersiz insanlar topluluğu.

Çökmeye ve yok olmaya muhtaç.

İngiltere ve İsveç i bu olayların dışında tutun onların bu gibi dertleri yok çünkü hem paraları hemde yaklaşımları aynı. hatta İsviçre'de aynı şekilde. geri kalanından 10 tane toplayın 1 tane Türkiye yapmaz. Bu nedenle ülkenizde ülkenizin dili ile eğitim alın ve en önemli iki dili konuşmayı iyi bilin. İngilizce ve Çin'ce.
Seçenekler