Forum Geliyoo  

Go Back   Forum Geliyoo > >

Konu Dışı / Faydalı Paylaşımlar Hayata dair ne varsa; Aşk - Ögrencilik- Doğa - Para - Askerlik - Üniversite - Yurtdışı

Seçenekler
Alt 09-25-2012
Administrator Administrator isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Ailede güven çok önemli bir faktördür.

YAŞAMINIZ AKIP GİDEN BİR NEHİRDİR

Örneğin biz bir kanodaysak ve kürek çekiyorsak eşim ve çocuklarım benim takım arkadaşımdır. Eğer ben kayıkta giderken küreği alır yanımdakinin kafasına vurursam kendi kayığımı sabote etmiş olurum. Unutmayın yaşamınız akıp giden bir nehirdir ve bunu durduramazsınız. Bu nehirde güzel manzaralar, şelaleler de var, kayalıklar, uçurumlar da. Eğer ben hazırsam, takımımla birlikte de bütün olmuşsam en korkunç kayalıktan bile kolaylıkla geçebilirim. Çünkü ben takımıma güveniyorum.

Ailede güven çok önemli bir faktördür. Örneğin çocuğunuz futbolcu olmak istiyor ve siz de ona ”Yapamazsın senin gibi niceleri var” derseniz, çocuğunuzun ürettiği +5 enerji ve sizin ürettiğiniz -5 enerji ailenizdeki enerjiyi sıfırlar. Ve çocuğunuz ne kadar uğraşırsa uğraşsın, hayalini kurduğu işte başarıyı yakalayamaz. O yüzden motivasyon çok önemli bir kavramdır.

Kendinizi kontrol edin. Hayatınızda ne kadar negatif laflarla konuşuyorsunuz bir düşünün. Eğer sizin hayatınızda değersizlik duygusu varsa ve siz kendinize değer vermiyorsanız, artık dur noktasına gelmeniz gerekiyor. Bu noktada yapmanız gereken ilk önce kendinizin değerli olduğunu ve güçlü olduğunu bilmek ve kabul etmektir. Siz güçlü olmalısınız ki yardımcı olan insanlara yardım edebilesiniz. Eğer siz hep verici tarafta olur ve karşılığını almazsanız Al-Ver dengesini bozarsınız ve bu da ciddi sıkıntılara yol açar. Unutmayın, bir topun yükselmesi için ilk önce dibe vurması gerekiyor. Eğer ilişkilerinizde dibe vurma noktasındaysanız ve “Artık yeter” diyebiliyorsanız, uyanışın eşiğindesiniz. Böyle durumlarda kendinize şunu hatırlatın; “Ben değerliyim, İlahi planın bir parçasıyım ve karşımdaki kişi bana her ne yapıyorsa bu benim hayrımadır, ben artık onu suçlamaktan vazgeçiyorum.”
Seçenekler