Forum Geliyoo  

Go Back   Forum Geliyoo >

Geliyoo Sözlük Mana kazanmış nesnelerin akla gelen mizahi açıklamaları

Seçenekler
Alt 09-16-2012
Fatih Arslan Fatih Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Apple Körlüğü

Apple Körlüğü; iPhone körlüğü, macbook körlüğü, ipad körlüğü gibi indirgenebilir.

[ATTACH=CONFIG]15643[/ATTACH]

Marka değerini son bi kaç yılda hızla arttıran Apple, market değeri 623.5 Milyar dolardır. Bunu nasıl başardı? İşte bunu bahsettiğim körlük projeleri ile başardı. Bu yazımda kesinlikle apple'ı eleştiren yöde değil başarısını tebrik eden yönde dile getirmekteyim. Apple körlüğü'nden ifade etmek istediklerim.. Apple kalitesinden hiç ödün vermediği gibi, fiat olarakta hiçbir zaman bir pc, bir nokia, samsung gibide değişmedi. Ve insanlar teknolojiden ziyade apple ürünlerine sahip olmak istediler. Bakıldığında Samsung Galaxy S3 her nekadar çok daha iyi bir teknolojiye sahip olsada, ismini ve prestijini iyi koruyan Apple iPhone 5 daha çok satacak. İnsanlar yeni çıkan teknolojiyi satın almıyor, onlar yeni çıkan iphone, ipad'leri alıyorlar..

Bir çoğuda bende apple'cıyım mantığıyla, bende o duyguyu yaşayanlardanım olma kaygısıyla gece apple'ın online satışlarının başlayacağı saati bekliyorlar.. Tek bir sebep var yarın "evet yaa bende gece onu bekledim, sayfayı F5 yaptım, çıkar çıkmaz siparişimi verdim, çok heyecanlıydım" cümlesini kurmak. Ve bunu abartıp ayın 21inde Apple satış mağazaları önünde çadır kuracak, iPhone 5 almak için sabah açılış saatine kadar kuyrukta bekleyecek bir kitle de mevcut bunun adına ben Apple Körlüğü diyorum.

Apple'ın bu çizgisini, satış stratejilerini, reklam başarısını, kurumsal duruşunu Tebrik ediyorum. Telefon dünyasındaki gelişmeler yakın zamanda iphone ve galaxy etrafında dönerken htc, nokia, motorola, sonyericson'lar bu yarışta biraz geri kaldılar.. Artık telefonların isimlerinin değişme vakti de sanırım geldi çünkü arama özelliğinden çok daha fazlası ön planda!
Alt 01-22-2013
hakan1 hakan1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Junior Member

Uygunsuz içerik nedeniyle kaldırılmıştır. hakan1 Lütfen forum kurallarına uyalım.
Seçenekler