Forum Geliyoo  

Go Back   Forum Geliyoo >

Yerli Film Fragman ve Afişleri Vizyona Girecek Yerli Film Fragman ve Afişleri

Seçenekler
Alt 08-06-2012
Yasin Arslan Yasin Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Forum Sorumlusu

Standart ''Çanakkale 1915'' 18 Ekim'de sinemalarda!

''Şu Çılgın Türkler''in yazarı Turgut Özakman'ın kaleminden, '' Çanakkale 1915'' adlı filmin vizyon tarihi belli oldu!
''Çılgın Türkler'', ''Diriliş'' ve ''Cumhuriyet'' kitaplarının yazarı Turgut Özakman'ın kaleminden Türk milletinin diriliş hikayesinin anlatıldığı ''Çanakkale 1915'' adlı film, 18 Ekim'de vizyona girecek.

[ATTACH=CONFIG]12045[/ATTACH]

Fida Film'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Murat Akdilek ve Serkan Balbal ortak yapımcılığında Mayıs ayında çekimlerine başlanacak ''Çanakkale 1915'' filminin yönetmenliğini Yeşim Sezgin üstlenecek.

Filmle, yakın tarihin en önemli savaşlarından Çanakkale Savaşı, ilk defa beyazperdeye yansıyacak.

Çekim aşaması 8 hafta sürmesi planlanan filmin, sanat ve prodüksiyon çalışmaları devam ediyor.

Film için 2000'in üzerinde asker kostümü dikilirken, köylü, şehirli ve meslek gruplarına ait binlerce kostüm hazırlanıyor.

Savaş sahnelerinin canlandırılması için yüzlerce metre uzunluğunda siperler kazılacağı filmdeki savaş sahneleri için 500 kişilik yardımcı oyuncu kadrosu askeri eğitim alacak.

Film için 3 yüksek rütbeli subaydan danışmanlık alınırken, döneme ait silah, tüfek ve topların yanı sıra bazı özel topların mekanizması inşa ediliyor.

Çekimlerinin tamamı Çanakkale ve civarında gerçekleşecek film için savaş dönemine ait hastane, komuta merkezi, Kızılay merkezi gibi mekanlar oluşturulurken, birçok köy ve kasaba sahnesi için de civar köylerde mekan giydirme çalışmaları yapılacak.

Nusrat Mayın Gemisi'nin birebir aynısının kullanılacağı çekimler için özel mayınlar yapılıyor. Savaş sahnelerinde gerçekçi patlama sahneleri için görsel efekt ekibi filme özel ekipmanlar imal edilirken, malzemelerin bir kısmı da yurt dışından getirildi.

Birçok animasyon, su altı kamerası, helikopter çekimlerinin de yer alacağı filmin deniz savaşları bölümü için 20 kişilik animasyon ekibi çalışmalara başladı.

Turgut Özakman, Türk milletinin tarihe geçen kahramanlık destanının anlatılacağı film için ''savaşın kanlı yüzünü değil, ruhunu, insani, temiz ve haklı yanını, bir milletin dirilişini anlatacağız'' ifadesini kullandı.

Fida Film ve Örümcek Yapım ortaklığında gerçekleşen film, 18 Ekim'de yurt içinde ve yurt dışında toplamda 300'ün üzerinde kopya ile sinema izleyicileriyle buluşacak.

[video=youtube;Nx6OnDbPN2E]http://www.youtube.com/watch?v=Nx6OnDbPN2E[/video]
Alt 08-06-2012
Okankr Okankr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Junior Member

Fetih 1453 kadar ilgi çekeceğini düşünmüyorum.Ama tabi mutlaka izliyeceğim.İnş başarılı bi yapım gerçekleşir.
Alt 08-06-2012
Fatih Arslan Fatih Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Aslında bu fragman ve haberi duyunca biraz üzüldüm, ben savaş filmi olarak ve tarihe damga vuracak film bazında Faruk Aksoy tarafından 3 senede çekilebilen başarı Fetih 1453'leri yine kendisini kanıtladığını sayarak ondan bekledim. Tabi Fetih 1453 filmi gibi maliyeti yüksek bir film yapımı henüz bitmişken bir sonraki filmi için zaman gerekecektir. Fakat aynı zamanda Faruk Aksoyun açtığı bu yolda diğer film yapımcılarını hareketlendirdiğini ve onlarada güven sağladığını düşünüyorum ve hemen bir araya gelip herkesin ikinci büyük film olacağına inandığımız Çanakkale Savaşını perdeye aldıklarını görüyoruz. Dilerim başarılı olurlar. Hatta Faruk Aksoy'lada bu yapımı birlikte yapmayı teklif etmelerini çok isterim. Zaten görüldüğü üzere Faruk Aksoy'un izinden gitmektedirler filmin adını Fatih 1453 ü çekenin bir sonraki filmine koyacağı isim tarih yansıması Çanakkale 1915 olarak belirlenmiş.

Umarım hem şanlı tarihimiz perdede en iyi şekilde yansıtılır ve en iyi filmlerde bu tarih filmlerimiz olur.. Henüz fantazi filmleri Yüzüklerin Efendisi, Matrix tarzı karmaşık kuramsal ve hayal ürünü filmler çekmeyede çekinen Türk Sineması ilk önce Tarih filmlerini en iyi şekilde yansıtabilirse yeni bir seviye daha atlayacağına inanıyorum.

Faruk Aksoy'dan sonra diğer yapımcılarında başarılara imza atması dileği ile.
Alt 08-06-2012
Fatih Arslan Fatih Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Çanakkale 1915 İzle | Çanakkale Savaşı İzle

Çanakkale 1915 Diriliş Afişi

[ATTACH=CONFIG]12046[/ATTACH]
Seçenekler