Forum Geliyoo  

Go Back   Forum Geliyoo > >

Skype - Oovoo - Voipraider ve Diğerleri İnternet sesli - görüntülü iletişim araçları

Seçenekler
Alt 05-10-2012
hakanozzer hakanozzer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Senior Member

Standart Anneler Gününde Sosyal Medya

Eh, 13 Mayıs Anneler Günü yaklaştığına göre reklamların da bu günü konu alacağını tahmin etmek çok zor değil. “ Markaların her özel günü değerlendirmeye çalışmalarına o kadar alıştık ki” dediğinizi duyar gibiyim. Amma velakin zaten özel günler ticari bir amaç taşıyor diye bir klişe atarak başlıyorum yazıma.

Markalar reklamlarında anne ve çocukları ile ilişkilerini her zaman kullanır. Gel gelelim anneler ve çocukları arasındaki ilişkinin dinamikleri değişmeye başladıkça, markalar da bunu kullanmakta geç kalmadı. Bu sene de annelerin çocukları kadar sosyal medyada yer almalarına değindi markalar. Facebook, Twitter vb. Sosyal ağları bizim kadar annelerimizin de kullanmak hakları bittabi.

Öncelikle Profilo davrandı reklamlara ve “Yavrum seni Like ettim.” konseptini kullanarak oldukça eğlenceli, bir o kadar da doğru içgörüler barındıran bir reklam filmi yayınladı. Profilo zaten anne ve çocuk ilişkisini sıkça kullanmıştı reklamlarında; bu sefer annelerin sosyal medyada dahi çocuklarını rahat bırakmadığını konu edindi. Ne yalan söyleyeyim, “işte benim annem de böyle” demedim değil =)

Profilo’dan sonra Arçelik de annelerin sosyal medyadaki devrimini konu edindi ve annelerin bu ağları neden, nasıl kullandıklarını istatistiksel verilerle de destekleyerek bilgilendirici ama çok da eğlenceli bir şekilde bizlere sundu. Kendi annemin Facebook dışında hesabı olmaması beni sevindirirken, “eğer bu reklamı izlerse diğerlerini de merak eder.” dedirtmedi değil. =S

Son olarak değineceğim bir diğer marka da Turkcell. Turkcell daha önce bahsettiğim markalardan farklı olarak annelerin sosyal medyayı kullanmasından farklı olarak, kendi sektörüyle alakalı olarak mobil telefon kullanımına değinmiş. Yine yüz güldüren cinsten olan bu anne-çocuk reklamı, sosyal medyadan bahsetmesede annelerin teknoloji kullanımına değinmiş. Bir de itiraf etmek gerekirse ben çok duygulandım izlerken, biraz da bundan yazıda yer almasını istedim =).

kaynak: 1sosyalmedya.com
Seçenekler