Forum Geliyoo  

Go Back   Forum Geliyoo >

Egitim Ögretim Egitim Ögretim

Seçenekler
Alt 05-07-2012
Administrator Administrator isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Hakkında

E-Okul Veli bilgilendirme sistemi Türkiye'de hayata geçirilen bir çok kişininde ciddi anlamda faydalandığı bir sistem, böylece öğrenci, öğretmen ve Veli ilişkisi daha ciddi bir boyut kazanmış oluyor, bununla birlikte okuldaki durumunu bilmeniz öğrenci için ciddi bir dezavantaj oluyor, ancak veliler için ise ciddi bir avantaj konumunda.

Veli çocuğunun dersleri konusunda başarılı mı yoksa başarısız mı olduğunu daha iyi görebiliyor, başarısız olduğu konularda çocuğuna yardımcı olarak daha iyi bir ders ortamına kavuşmasını sağlayabiliyor, bu sistem sayesinde artık öğrenciyi takip etmek, sınıf düzenindeki her hareketini çalışmaları ve dersleri doğrultusunda izlemek mümkün oluyor.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi eğitiö ve öğretimde Türkiye'nin nasıl bir noktaya geldiğinin bir göstergesi, Türkiye Cumhuriyetin'de bulunan her öğrenci doğru bir eğitim anlayışına yavaş yavaş kavuşuyor ve daha ilerde daha ciddi bir eğitim altyapısına sahip olacak, bu bağlamda öğrencinin veli ile velininde Öğretmen ile olan bağını Veli Bilgilendirme Sistemi sağlamış oluyor.

Öğretmenlerinde öğrenci ile olan diyalogları bu sistemde yer alıyor, dolayısıyla derslerine yansıyan sonuçları burdan takip edebiliyor ve daha iyi koşullarda öğretim imkanı sunulmasını ve takip edilmesini sağlıyor.

Türkiye'de 8 yıllık zorunlu eğitimden hemen sonra yeni çıkacak olan 4+4+4 sistemi ulusal anlamda bir çok şeyinde önüne geçmemize yardımcı olucaktır, eğitim ve öğretimde bilgili bir geçlik, cahil olmayan ve gelecek nesillere daha ciddi bir altyapı ile daha sağlam bir güven ile bakacağımız, ahlaklı, temiz ve dirayetli bir toplum altyapısı oluşturacaktır.

E-Okul'a Giriş İçin Tıklayın
Seçenekler