Forum Geliyoo  

Go Back   Forum Geliyoo > >

Geliyoo Adserver Geliyoo Reklam Hizmeti

Seçenekler
Alt 03-25-2012
Fatih Arslan Fatih Arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator

Standart Reklam Geliyoo ile Geliyoo Sitelerinde Nasıl Reklamlarınızı Yayınlayabilirsiniz?

Türkiye'nin gelişmiş arama teknolojisine sahip tek arama motoru Geliyoo'da ve diğer geliyoo network ağında (sitelerinde) firmanızın, ürünlerinizin veya sitelerinizin tanıtımlarını Reklam Geliyoo hizmeti ile tek bir yerden yapabilir ve yönetebilirsiniz. Tamamen bütçenize uygun en iyi fiat/efekt uygunluğunu ölçerek reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Reklam Geliyoo'da nasıl reklam verilebileceğiniresimli olarak adım adım anlatacağız.

1. Adım

reklam.geliyoo.com.tr adresi ile Geliyoo Reklam Merkezine giriyoruz. (Tıklayınız)

[ATTACH=CONFIG]3970[/ATTACH]

2. Adım

Anasayfanın sol bölümündeki Reklam Veren kısmı altında Kayıt Ol butonu ile Geliyoo Reklam Merkezi reklam veren olarak kayıt oluyoruz. (Kayıt Olmak için Tıklayınız)

3. Adım

Karşımıza çıkan formu dulduruyoruz

[ATTACH=CONFIG]3988[/ATTACH]

ve Kayıt Ol butonu ile kayıt işlemini tamamlıyoruz.

4. Adım

Kayıt işlemi sırasında girdiğimiz eposta (email) adresimize gelen "Geliyoo Reklam Advertiser Email Confirmation" başlıklı mesaj içeriğindeki aktivasyon linki ile hesabımızı onaylıyoruz.

Alıntı:
Hi FatihArslan

Your request for Geliyoo Reklam advertiser account is under verification.
Click here to confirm your email.

Regards
Geliyoo Reklam

Click Here (mavi buraya tıkla) kelimesi üzerine tıklamanız yeterlidir.

Artık Geliyoo Reklam Merkezine kayıt olmuş bulunmaktasınız. Anlatıma hesabımıza giriş işlemi ile devam edeceğiz, Teşekkürler.

5. Adım

[ATTACH=CONFIG]3975[/ATTACH]

Hesabımıza giriş işlemini anasayfanın sol bölümündeki Reklam Veren kısmı altında Giriş butonu ile Geliyoo Reklam Merkezi reklam veren olarak giriş sayfasına geçiyoruz. Yukarıdaki resimde gözüken giriş sayfasındaki kullanıcı adı ve şifresi bölümlerini doldurarak giriş yapıyoruz. (Giriş sayfası için Tıklayınız)

6. Adım

Hesabımıza girdikten sonra böyle bir ekran ile karşılaşırız. İlk işlem olarak hesabımıza nakit eklemeli daha sonra reklamlarımızı oluşturmaya başlamalıyız.

[ATTACH=CONFIG]3977[/ATTACH]

Yeni Reklam Oluştur
Buradan yeni bir PPC Reklam oluşturun. Metin, Afiş (banner), katalog reklamları oluşturabilir ve hedef anahtar kelimeleri ve coğrafik yerleri düzenleyebilirsiniz.

Reklamları Yönet
Buradan reklamlarınızı düzenleyebilir yada silebilirsiniz, anahtar kelimelerinizi veya hedef coğrafyayı değiştirebilirsiniz.

ID ile Reklam Bul
ID ile hızlı arama yapınız ve reklamınızın detaylarını buradan elde ediniz.

Reklam İstatistikleri
Farklı zaman aralıkları için anahtar kelime bazlı tıklama istatistiklerinin tümünü görüntüleyin.

Tüm istatistikler
Farklı zaman aralıkları için tüm istatistikleri görüntüleyin.

Tıklama Analizi
Burada farklı zamanlara göre reklamlarınızın tıklama analizlerini görebilirsiniz.

Tıklamaların Coğrafik Dağılımı
Farklı ülkelere göre tıklama dağılımları

Nakit Ekle
Minumum miktarı eklemelisiniz TL 50.00.Paypal transferini kullanarak nakit ekleyebilirsiniz.

Ödeme Geçmişi
Bonus krediler dahil daha önce yaptığınız ödeme detaylarını görebilirsiniz.

Yeni Destek Dilekçesi
Geliyoo Arama Motoru Reklam Merkezi Reklam Veren hesabınız için bir asistan yardımına ihtiyacınız mı var? Buraya yeni bir destek dilekçesi açınız.

Şifre Değiştir
Güvenliğiniz için zaman zaman şifrenizi düzenli olarak değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Profilini Düzenle
Profil ayarlarınızı değiştirmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz.
Alt 03-25-2012
Administrator

Standart Geliyoo Reklam Merkezini Kullanarak Reklam Verme Nasıl Yapılır?

7. Adım

Paypal ile minimum 50.00 TL olarak hesabımıza nakit ekliyoruz. Nakit ekleme işleminde Hesabımıza giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan menüde Nakit Ekle butonu veya üst menüdeki Ödemeler sekmesi altında bulunan Nakit Ekle butonu yardımıyla nakit ekleme işlemine başlayabiliriz.

[ATTACH=CONFIG]3978[/ATTACH]

Nakit Ekleme işlemi

[ATTACH=CONFIG]3979[/ATTACH]

Devam diyoruz ve daha sonra aşağıdaki resimde olduğu gibi paypal yardımı ile hesabımıza nakit aktarma işlemini tamamlıyoruz.

[ATTACH=CONFIG]3980[/ATTACH]

8. Adım

Daha sonra reklamlarımızı oluşturuyoruz ve yayınlamaya başlıyoruz. Reklamlarımızı üst menüdeki Reklamlarım sekmesi altında "Yeni reklam oluştur" butonu veya Reklam veren anasayfasında bulunan "Yeni reklam oluştur" butonu yardımıyla reklam ekleme işlemine başlarız.

[ATTACH=CONFIG]3981[/ATTACH]
Alt 03-25-2012
Administrator

Standart Geliyoo Arama Motorunda Reklam Yayınlama - Reklam Ekleme

9. Adım

Yeni reklamımız için altdaki forumda olduğu gibi gerekli alanları doldurarak, reklam sloganımızı yazarak firmamızı, ürünümüzü veya websitemizin reklamını oluştururuz. Daha sonra Onayla butonu ile reklamımızı onaylıyoruz ve reklam ayarları için ilerliyoruz.

[ATTACH=CONFIG]3983[/ATTACH]

10. Adım

Reklamımız için Geliyoo arama motorunda bir arama yapıldığı kelimede reklamımızın gösterilmesini istediğimiz anahtar kelimelerimizi giriyoruz. Bunlar tek kelime veya en fazla 3 kelimeye kadar bir kelime grubu olabilir. Her bir anahtar kelime için tıklama değeri verilebilir ve ekleme işleminde bir anahtar kelime girilmelidir. Anahtar Kelime Ekle! butonuna bastıktan sonra yeni bir anahtar kelime girilebilir.

[ATTACH=CONFIG]3984[/ATTACH]

11. Adım

Reklamımızın yayınlanacağı bölgeyide aşağıdaki resimde gösterilen Yerler sekmesinden ayarlanabilir.

[ATTACH=CONFIG]3985[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]3986[/ATTACH]

Daha sonra Bitti butonu ile Geliyoo Reklam Merkezindeki reklam ekleme işlemimizi tamamlıyoruz.
Seçenekler